سه شنبه 24 فروردين 1400 _
  جستجو
 
تاریخ : چهارشنبه 4 ارديبهشت 1398     |     کد : 5296

ستارگان آسمان هنر تبریز:

استاد رسول جدید الاسلام / خطوط مهربانی

آسمان هنر شهر اولینهای ایران زمین، از دیرباز تا کنون مفتخر به حضور ستارگان پرفروغی بوده که هر یک، روشنای پهنه ای هستند و تلاش ارزشمندشان، مایه مباهات است.


استاد رسول جدید الاسلام چهارم اردیبهشت 1335 در تبریز متولد شد.
وی در خط نستعلیق از محضر استاد رسام و استاد امیرخانی و در خط شکسته نستعلیق استاد وجدنیا و استاد عطارچیان آموزش دید و در سال 1361 مدرک ممتاز خوشنویسی خود را دریافت نمود
کتابهای «رسم الخط جدید»، «تبریز در غزلیات مولوی» و «یار ایله صحبت» از تالیفات ایشان هستند.
ایشان از سال 1364 تاکنون مشغول تدریس خوشنویسی به علاقه مندان این هنر ناب هستند.
مسئولیت روابط عمومی شورای انجمن خوشنویسان در سال ۱۳۶۴ و همچنین معاونت شورای انجمن خوشنویسان تبریز از جمله فعالیتهای رسول جدید الاسلام در حوزه تخصصی شغلی خوشنویسی محسوب می شود.
حضور در نمایشگاه های مختلف مانند نمایشگاه اقبال لاهوری در پاکستان بطور گروهی، نمایشگاه بزرگداشت روز جهانی حافظ، نمایشگاه های مختلف موضوعی درتایلند، چین و باکو و در بسیاری شهرهای کشورمان، از جمله فعالیت های حرفه ای این خوشنویس آرام و خلاق بوده است.
استاد جدید الاسلام مدرک فوق ممتاز خود را در سال۱۳۹۲ دربافت نمود و همچنان به تلاش در این عرصه ادامه می دهند.
حضور در نمایشگاه و فروشگاه هنرمندان تبریز برای یاری به هموطنان سیل زده در بهار 98، از جمله آخرین فعالیتهای اثربخش ایشان در جهت حضور هنر در عرصه تعالی اجتماعی بوده است.
به گفته خودشان: « هنر وسیله ای برای بیان احساس و دنیایی از مفاهیم است و چه خوب که هنرمندان با هنر خود بتوانند هم حس نابی را در جهان هستی به گردش درآورده و از سوی دیگر نیت خیری را به سر منزل مقصود برسانند.
امید که قطره قطره این خیرخواهی ها خانه ای را آباد و دلهایی را شاد کند.»
عمر با برکت استاد رسول جدید الاسلام ، همواره با استمرار بر خلق آثار برجسته خوشنویسی، ماندگار و قلمی شدن آثار ارزشمند و همچنین توجه به پرورش نسلی توانمند و با روحیه همدلی همراه بوده و امروز، شهر تبریز، فضای هنری کشورمان مملو از آثار و افرادی است که هنر را گام اول مهربانی و تعالی روح بشر می دانند.
سایه شان بر سر هنر تبریز و ایران زمین، مستدام...


PDF چاپ چاپ