لینک های مرتبط

 


.
 
 
 
  جستجو
 
تاریخ : دوشنبه 12 آذر 1397     |     کد : 5098

موزه آثار استاد بخت شکوهی؛ افق هایی که روشن است

رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تبریز ابراز امیدواری کرد زمینه نمایش و عرضه آثار استاد ابراهیم بخت شکوهی برای شهروندان و گردشگران تبریزی فراهم شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان، دکتر شهرام دبیری، در دیدار با فرزندان استاد ابراهیم بخت شکوهی با اشاره به جایگاه استاد خوشنویسی در تاریخ خوشنویسی ایران اظهار داشت: استاد بخت شکوهی یکی از مشاهیر ماندگار این خطه است که آثار محتشم و ماندگاری در تاریخ هنر ایران عرضه نموده اند و به سبب جایگاه بی مانند و کم تکرارش در این حوزه، یکی از جلوه های ماندگار هنری است و هویت هنری تبریز، به ایشان مدیون است.

وی افزود: با توجه به ارزش بالای آثار به جای مانده از استاد، لازم است که زمینه نمایش عمومی و ارائه آن در یک موزه فراهم شود تا همه شهروندان و گردشگران تبریزی، از آثار استاد پرآوازه شهرشان مطلع گردند.

دکتر دبیری با بیان اینکه موزه قرآن و کتابت محملی مناسب و در خور شان برای نمایش این آثار است اظهار داشت: امیدواریم پیگیری های صورت گرفته در این خصوص، به سرانجام موثر و خوبی برسد.

وی همچنین با اشاره به برخی آثار منتشر نشده استاد بخت شکوهی، افزود: همچنین انتشار آثار کتابی استاد، می تواند زمینه ساز معرفی هر چه بهتر ایشان و آثار گرانسگ شان برای مخاطبان فرهنگ و هنر تبریز شود.


در این دیدار که مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز او را همراهی می کرد، با مرور برخی از آثار ممتاز استاد بخت شکوهی همراه شد.


مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز