سه شنبه 24 فروردين 1400 _
  جستجو
 
تاریخ : يکشنبه 11 شهريور 1397     |     کد : 4997

خانه هنرمندان، مرکزی برای توزیع مناسب فرصت‌های فرهنگی + جدول برنامه‌ها

خانه هنرمندان سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز، دور جدید فعالیت خود را با اصلاح و سامان‌دهی فضای خانه و همچنین انسجام‌بخشی به برنامه‌‌های محتوایی، در دستور کار خود قرار داده‌است.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز، خانه هنرمندان، در سال‌های اخیر، به عنوان یکی از مراکز عمده فرهنگی و هنری در شهرمان، فعالیت داشته است. خانه‌ای که علاوه بر خدمات فرهنگی و آموزشی، به عنوان یکی از جاذبه‌های تاریخی شهرمان، پذیرای شهروندان و گردشگران است و فعالیت‌های فرهنگی خانه، هیچ تضادی با بازدید عمومی ندارد.
خانه هنرمندان سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز، در دوره جدید فعالیت، با مدیریت جمال توانا، از همکاران فعال و باسابقه سازمان در حوزه‌های فرهنگی، برنامه‌های کار خود را پیش گرفته‌است. به همین منظور، در روزهای اخیر و با تلاش عوامل اجرایی، رسیدگی به وضعیت محوطه، تنظیف کلی خانه و اصلاح چینش اتاق‌‌های جلسات، زمینه مناسبی برای فعالیت‌های منظم هفتگی پدید آورده‌است.
در کنار فضای فیزیکی ساختمان، برنامه‌های هفتگی در شاخه‌های مختلف عمومی و تخصصی، با حضور اساتید فرهنگ و هنر، در نظر گرفته شده و مطابق برنامه پیش می‌رود.


انجمن ادبی نفس، آموزش زبان انگلیسی، آموزش‌های هنری برای ناشنوایان، نگارگری، خاقانی‌خوانی، کارگاه‌های ادبی و نشست‌های ویژه فلسفه، از عمده برنامه‌هایی است که مطابق زمان‌بندی، میزبان مخاطبان است.
اگرچه خانه هنرمندان، تا رسیدن به نقطه مطلوب اثربخشی، فاصله‌هایی دارد، اما اقداماتی که با تلاش‌های بی‌وقفه عوامل اجرایی و فرهنگی، به همراه استقبال شهروندان، نوید افق‌های روشن می‌دهد.
بعلاوه، این خانه زیبا که در سال‌های اخیر، وجهه‌ای فرهنگی یافته است، همواره به عنوان اتاق فکر، نقش اساسی در برنامه ریزی و جهت دهی برنامه های فرهنگی و هنری مدیریت شهری داشته است.
فضای تاریخی و زیبای این مرکز، با برنامه‌های پربار فرهنگی، یکی از فرصت‌های مهم فرهنگی در شهرمان است و می‌تواند گام اساسی برای توزیع فرصت‌های فرهنگی و هنری باشد.


 


PDF چاپ چاپ