لینک های مرتبط

 


.
 
 
 
  جستجو
 
تاریخ : دوشنبه 10 ارديبهشت 1397     |     کد : 4697

مدیرعامل سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز:

«تبریزیم» در جایگاه جشنواره‌ای بالغ و توانمند، زمینه ساز توسعه فرهنگ شهروندی شده است

مدیرعامل سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز، گفت: «تبریزیم» در جایگاه جشنواره ای بالغ و توانمند در پنجمین گام خود، توانسته به شکلی بین المللی، مخاطبان و هنرمندان بسیاری را جلب نماید و زمینه ساز توسعه فرهنگ شهروندی با زبان هنر باشد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز، حسین آذرنیا در مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره بین‌المللی نمایش‌های خیابانی و فضای باز تبریزیم، اظهار داشت: امروز شاهد اتمام فعالیت پنج ماهه جشنواره ای هستیم که در مدت برگزاری، با سپری نمودن بخشهای مرور، مذهبی و ملی، سلامت و مقاومت، آیینی و سنتی، به بخش رقابتی و بین المللی رسید و در این مدت، دهها اجرا با حضور صدها هنرمند را تجربه کرد.

وی تاکید کرد: خرسندیم که به لطف خدا و با همراهی مدیران ارشد شهرداری و شورای اسلامی شهر تبریز، تلاش اهالی فرهنگ و هنر و دلسوزان شهرمان شاهد برگزاری یکی از طولانی ترین جشنواره های کشور بودیم.

آذرنیا یادآور شد: به عنوان یک خادم فرهنگی که سابقه حضور در ده‌ها برنامه فرهنگی و هنری دارم، در این جشنواره، با بی‌مهری‌ها و دشواری‌های کم‌نظیری مواجه بودم؛ البته این دشواری ها نه به خاطر سختی کار، بلکه به خاطر، کاستی‌هایی است که در حوزه فرهنگ احساس می‌شود، چرا که معتقدم رویدادهای مثل تبریزیم، باید هر ماه در شهر برپا باشد و محدود به یکبار در سال نباشد.

مدیرعامل سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز، اظهار داشت: در شب‌های برگزاری جشنواره، شاهد سرمای هوا و بارش‌های پیاپی بودیم اما هیچ یک از این عوامل باعث نشد استقبال شهروندان از جشنواره تبریزیم کم شود.

وی خاطرنشان کرد: برای برگزاری مطلوب این جشنواره، دوستانی در کنارمان بودند که بدون چشم‌داشت وارد عمل شدند و تنها توفع‌شان از ما بسترسازی برای برگزاری مطلوب جشنواره بود.

آذرنیا با اشاره ه این‌که شفاف‌سازی در هزینه‌کرد این جشنواره، مورد توجه بوده است، تصریح کرد: تمام هزینه‌های این رویداد، از هزینه‌های قرارداد با تیم اجرایی گرفته تا نشست خبری، به همت مجموعه‌ای از نهادهای دوستدار فرهنگ و هنر تامین شده و سازمان فرهنگی و هنری، هزینه ویژه‌ای در این خصوص متحمل نشده‌است.

مدیرعامل سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز،  ادامه داد:  دوستان بزرگواری هستند که در بخش قراردادها، هنوز به مطالبه خود نرسیده‌اند، اما کماکان پشتیبان‌مان هستند و به جرات می‌توانم بگویم مجموع قراردادهای تبریزیم در دوره پنجم، قطعاً قابل قیاس با ارقام جشنواره های مشابه در سایر شهرها نیست.

وی تاکید کرد: نیازمند همراهی بیش‌از پیش اصحاب فرهنگ و هنر هستیم و به صراحت اعلام می‌کنیم که این شما هنرمندان هستید که برای رسیدن جشنواره به نقطه ایده‌ال، باید دست‌مان را بگیرید.


مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز