لینک های مرتبط

 


.
 
 
 
  جستجو
 
تاریخ : دوشنبه 10 ارديبهشت 1397     |     کد : 4693

کیفیت اجرای جشنواره بین‌المللی تبریزیم رو به رشد است

کارگردان شناخته‌شده جمهوری آذربایجان، گفت: جشنواره بین‌المللی تبریزیم، در حال رسیدن به مرحله مهمی از تاثیرگذاری هنری است.

کارگردان شناخته‌شده جمهوری آذربایجان، گفت: جشنواره بین‌المللی تبریزیم، در حال رسیدن به مرحله مهمی از تاثیرگذاری هنری است.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز، بهرام عثمان‌اف خاطرنشان کرد: با توجه به این که برای دومین بار است در فستیوال تبریزیم حضور یافته‌ام، کیفیت  آثار و  نحوه اجرای جشنواره را رو به رشد می‌بینم.

وی اضافه کرد: استمرار این جشنواره در طول پنج دوره و حمایت مسئولان شهری از نمایش خیابانی، نویدبخش است.

این کارگردان یادآور شد: گروه های نمایشی جمهوری آذربایجان، در این پنج دوره، حضور فعال در فستیوال تبریزیم داشته اند که این امر در راستای قرابت فرهنگی و هنری دو کشور، بسیار سازنده و ارزشمند است.

عثمان‌اف خاطرنشان کرد: پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی تبریزیم، در فضای زیبای ائل‌گلی، رویداد خاطرانگیزی برای هنرمندان و مخاطبان ایجاد کرده‌است.

بهرام عثمان‌اف در سال ۱۹۸۵ به دنیا آمد. وی فارغ التحصیل رشته کارگردانی از موسسه هنر محلی آذربایجان به نام علی‌اُف است.

از سال ۱۹۸۷ بهرام عثمان‌اُف به عنوان کارگردان هنرهای نمایشی فعالیت داشته و از آثار وی می توان به نمایش‌های بر سر این دنیا چه می‌آید، تنبیه بدون تنبیه، لحظه انتقام، قرا قویونلوها و آق قویونلوها، خانه قدیمی، زن ثروتمند، مِسِنات، پیروزی اِدیرن، شاه لیر، اُدیپ شهریار، ماه مارچِ پامپی به سوی قفقاز و... اشاره کرد.


مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز