لینک های مرتبط

 


.
 
 
 
  جستجو
 
تاریخ : دوشنبه 10 ارديبهشت 1397     |     کد : 4692

نزدیکی فرهنگ‌ ملل، از مسیر هنرهای مردمی میسر است

کارگردان قزاقستانی با اشاره به این‌که مردم جهان امروز، نیاز دارند تا با فرهنگ‌های یکدیگر آشنا شوند، گفت: جشنواره تبریزیم با در نظر داشتن همین اصل مهم، در حال پیمودن مسیر مهمی خصوص هنر مردمی است.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز، سرگئی چریاکوف که با نمایش پانتومیم «مرد طنابی» در پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر تبریزیم، حضور یافته است، اظهار داشت: هر جشنواره‌ای که موجب نزدیکی ملت‌ها و فرهنگ‌ها شود، ارزشمند است.

وی اضافه کرد: ویژگی مهم جشنواره تبریزیم این است که علاوه بر تلاش برای نزدیکی فرهنگ کشورهای شرکت‌کننده، در ارتباط با مسائل فرهنگ شهروندی نیز وارد عمل شده‌است.

چریاکوف که قبل از پانتومیم، 30 سال فعالیت تئاتر حرفه‌ای داشته است، اظهار داشت: با شناختی که از آثار ارائه‌شده و ویژگی نمایش‌های تبریز داشتم، احساس کردم مردم تبریز تا حدودی، از فضای پانتومیم دور هستند؛ به همین خاطر اثری را در این خصوص برای جشنواره آماده و ارائه کردم.

این کارگردان قزاقستانی، با بیان این‌که تبریزیم، نخستین قدم‌ها را به خوبی برداشته است، افزود: جشنواره تبریزیم، با معیارهای فرهنگی خاصی مهیا و مطابق همین معیارها، با اقبال هنرمندان 10 کشور مواجه شده است.


مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز