لینک های مرتبط

 


.
 
 
 
  جستجو
 
تاریخ : دوشنبه 10 ارديبهشت 1397     |     کد : 4691

«جشنواره بین‌المللی تبریزیم» رویداد بین‌المللی در خدمت ارتقای فرهنگ شهروندی

مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با اشاره به این‌که تئاتر، هیچ‌گاه از مردم جدا نبوده است، گفت: جشنواره بین‌المللی نمایش‌های خیابانی تبریزیم، تلاش دارد، یک رویداد مردمی را در فضایی صمیمی، برگزار کند.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز، شهرام کرمی، با بیان این مطلب اظهار داشت: تئاتر هنر متنوعی است و به همین خاطر، مخاطب بیشتری را می‌تواند جذب کند.

وی ادامه داد: ویژگی تئاتر خیابانی این است که بر خلاف تئاتر رسمی، بدون هزینه بلیط و در فضایی عمومی، به گروه‌های مختلف مردم ارائه می‌شود.

مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با بیان این‌که گسترش تئاتر مردمی، در یک دهه اخیر، موجب رونق حوزه نمایش شده است، افزود: پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی تبریزیم، یک رویداد مردمی است که از توجه مسئولان شهر تبریز به تئاتر مردمی حکایت دارد.

وی حضور 10 کشور خارجی را نشان‌دهنده اعتبار، وجهه بین‌المللی و تنوع مضامین جشنواره تبریزیم خواند.

کرمی اضافه کرد: بیشتر آثار جشنواره بین‌المللی تبریزیم، از همین شهر است؛ این ظرفیت مهم، قطعاً به بدنه تئاتر تبریز کمک می‌کند و در خدمت نیروهای جوان این حوزه است.

مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، همچنین با اشاره به نقش جشنواره بین‌المللی تبریزیم در ارتقای فرهنگ شهرنشینی، افزود: هر رویداد هنری که متکی به مردم باشد، به رشد فرهنگ شهروندی، توسعه مراودات فرهنگی و افزایش ارتباطات هنری کمک می‌کند و همین امر، باعث می‌شود رفتارهای شهروندی، در میان‌مدت، در خدمت ارزش‌های زندگی شهری قرار بگیرد.


مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز