لینک های مرتبط

 


.
 
 
 
  جستجو
 
تاریخ : دوشنبه 10 ارديبهشت 1397     |     کد : 4689

توجه به هنر، خصیصه مردم تبریز است

هنرمند عرصه موسیقی عاشیقی، گسترش فعالیتهای فرهنگی و هنری در میان مردم را از جمله علاقه مندی های شهروندان تبریزی معرفی نمود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، عاشیق ائلدار قربانی به عنوان هنرمند حاضر در بخشهای مختلف پنجمین جشنواره بین المللی نمایشهای خیابانی و فضای باز تبریزیم، گفت: برگزاری این واقعه مهم هنری را به شهروندان تبریک می گویم چون اتفاقی مهم و ارزشمند محسوب می شود.
به گفته وی، از برخورد و اشتیاق مردم می شود متوجه علاقه آنها به برنامه ها و اتفاقات فرهنگی و هنری شد.
عاشق قربانی افزود: چنین تلاشی در هر جای شهر برگزار می شود، استقبال خیلی خوبی از سوی شهروندان و حتی مهمانان صورت می گیرد.
فرزند استاد زنده یاد، "عاشیق رسول قربانی"، که با لباس سنتی و به همراه ساز عاشیقی در کنار تمام بخشهای اجرایی جشنواره تبریزیم حضور داشته، تصریح کرد: مردم تبریز و آذربایجان همواره به مهمان نوازی مشهور هستند، در زمان اجرای بخشهای مختلف تبریزیم این استقبال را به خوبی می شد مشاهده کرد.
وی همچنین از توجه مردم به بخشهای عاشیقی در کنار نمایشها یاد گرد و گفت: بارها در حاشیه برنامه ها، از سوی مهمانان از من سوالاتی در خصوص سازی که در دست دارم و موسیقی اصیل آذربایجانی شده است و نشان می دهد موسیقی اصیل و ارزشمند هنوز جایگاه خوبی در میان مردم دارد و می تواند توجه آنها را به خود معطوف سازد.
عاشیق قربانی به فعالیت خود و گروه هنرمنش در این جشنواره اشاره کرد و افزود: در برنامه هایی اینچنین، که شاهد حضور طیف های مختلف مردم شهر و مهمانانی از دیگر شهرها هستیم، شعرهای خوش آمدگویی بر اساس بنیان های کهن "عاشیق هاوالاری" اجرا شده و از سوی حاضران با استقبال مواجه شده است.
گفتنی است بخش رقابتی و بین المللی پنجمین جشنواره بین المللی نمایشهای خیابانی و فضای باز تبریزیم از ۵ تا ۱۰ اردیبهشت ماه با حضور گروههای نمایشی از تبریز، شهرهای مختلف ایران و کشورهای خارجی در محل ائل گلی تبریز در حال برگزاری است.


مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز