لینک های مرتبط

 


.
 
 
 
  جستجو
 
تاریخ : دوشنبه 10 ارديبهشت 1397     |     کد : 4682

تبریزیم، جشنواره ای برای زیستن

داور پنجمین جشنواره بین المللی تبریزیم، موضوعات مورد توجه این جشنواره را با نگاهی عمیق به مباحث زیستی و تمرکز بر زندگی بهتر شهروندان معرفی نمود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، امیر نصیربیگی در حاشیه اجرای نمایشهای بخش مسابقه و بین الملل پنجمین جشنواره بین المللی نمایشهای خیابانی و فضای باز تبریزیم، گفت: گستردگی موضوعات مورد توجه هنرمندان، از اتفاقات خوب و ارزشمند این دوره جشنواره است.
به گفته وی، این روزها شاهد برگزاری دوره پنجم جشنواره به شکل موضوعی هستیم و این مورد به اثرگذاری نمایشها در فرهنگ شهروندی و درست زیستن یاری می رساند.
مدیرعامل گروه هنرهای نمایشی روایت فتح، توجه به چالشهای فراروی زندگی بشر به ویژه در شهرها مانند چالش های حوزه محیط زیست، آب، مصرف منابع و مانند اینها و توجه به مسائل اقشار مختلف شهروندان را از جمله نقاط مثبت جشنواره پنجم معرفی نمود و ابراز امیدواری نمود این جشنواره تاثیر خود را در لایه های مختلف شهروندان به جا گذاشته باشد.
نصیر بیگی، با اشاره به دستمایه قرار دادن نگاههای جدید و خلاق در تولید آثار نمایشی را اقدامی ارزشمند از سوی هنرمندان به خصوص گروههای جوان دانست و گفت: بی تردید این جشنواره علاوه بر اثرگذاری اجتماعی، در توسعه گردشگری نسبت به ظرفیت های کشور و استان نیز می تواند اثرگذار باشد و به توسعه ارتباط با زمینه فرهنگی یاری رساند.
گفتنی است پنجمین جشنواره بین المللی نمایشهای خیابانی و فضای باز تبریزیم روز دهم اردیبهشت ماه با حضور هنرمندان شهر به فعالیت خود خاتمه می دهد.


مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز