لینک های مرتبط

 


.
 
 
 
  جستجو
 
تاریخ : يکشنبه 9 ارديبهشت 1397     |     کد : 4681

نمایش خیابانی، راهی برای آموزش فرهنگی جامعه

پیشکسوت حوزه هنرهای نمایشی شهر تبریز، نمایش خیابانی را به عنوان راهی مطلوب و اثرگذار در جریان ارائه آموزشهای شهروندی بر عامه مردم معرفی نمود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، استاد احمدقهرمانی در حاشیه اجرای نمایشهای مرحله رقابتی و بین المللی پنجمین جشنواره بین المللی تبریزیم، ضمن اشاره به این موضوع گفت: تاثیرات چنین حرکتی در میان مردم بسیار زیاد است و می توان به اثربخشی فرهنگ سازی به زبان هنر بسیار امید بست.
وی افزود: اجراهایی که دیدم از جذابیت های بالایی برخوردار بودند و شور و هیجان فراوانی در میان جمع ایجاد نمودند.
به گفته این استاد و پیشکسوت هنرهای نمایشی، راه هنر بهترین راه برای حضور در میان مردم است و امیدوارم شاهد حضور هرچه بیشتر اهالی نمایشی تبریز برای ثایرگذاری هرچه بیشتر این حرکت ارزشمند باشیم.
قهرمانی افزود: نمایش خیابانی در فرهنگ سازی و ایجاد روند تغییرات مثبت شهروندی تاثیرگذار است.
وی با اشاره به توانمندی های جشنواره بین المللی نمایشهای خیابانی و فضای باز تبریزیم، افزود: برای ادوار آتی پیشنهاد می کنم حتی برای بخش نهایی هم از همکاری گسترده با نهادها و افراد و هنرمندان شهر بیشتر بهره گرفته شود.
گفتنی است بخش رقابتی و بین المللی پنجمین جشنواره بین المللی نمایشهای خیابانی و فضای باز تبریزیم از ۵ تا ۱۰ اردیبهشت ماه با حضور گروههای نمایشی از تبریز، شهرهای مختلف ایران و کشورهای خارجی در محل ائل گلی تبریز در حال برگزاری است.مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز