لینک های مرتبط

 


.
 
 
 
  جستجو
 
تاریخ : يکشنبه 2 ارديبهشت 1397     |     کد : 4661

تبریزیم، جان تازه ای در رگهای تئاتر تبریز

در نشست خبری پنجمین جشنواره بین المللی نمایشهای خیابانی و فضای باز تبریزیم، این جشنواره به عنوان یکی از اقدامات موثر در توسعه نمایش تبریز معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، حسین آذرنیا در این نشست با تاکید بر اهمیت استمرار برگزاری جشنواره تبریزیم در توسعه فضای فرهنگی و نمایشی شهر، گفت: این جشنواره رویداد شاخص فرهنگی و هنری شهر در قالب فعالیتهای فرهنگی سال ۲۰۱۸ است که در اردیبهشت ماه شاهد اجرای بخش نهایی خود خواهد بود.
رییس ستاد برگزاری پنجمین جشنواره بین المللی تبریزیم گفت: بعد از چند ماه فعالیت مستمر، جشنواره تبریزیم در روزهای ۵ تا ۱۰ اردیبهشت ماه با برگزاری بخش رقابتی و بین المللی به سرانجام خود می رسد تا نقطه آغازی برای سایر فعالیتهای مشابه باشد.
به گفته وی، حضور ۱۰ کشور خارجی شامل کشورهای عراق، تاجیکستان، ایتالیا، قزاقستان، آلمان، اتریش، آذربایجان، مقدونیه، ترکیه و گرجستان با ۱۲ نمایش در بخش مسابقه جشنواره قطعی شده است.
آذرنیا ضمن قدردانی از همراهی صورت گرفته در راستای برگزاری هرچه بهتر این جشنواره توسط هنرمندان و اهالی فرهنگ، افزود: چهار دوره قبلی جشنواره روند رو به رشدی بود که با دلسوزی هنرمندان و صاحب نظران به مرحله اجرایی رسید و امسال علی رغم مشکلات خاص اقتصادی، با عنایت به همزمانی با رویداد تبریز ۲۰۱۸ به شکل بین المللی اجرایی شده است.
رییس ستاد برگزاری این جشنواره، از توسعه فضای فعالیتهای فرهنگی به ویژه در حوزه نمایش تمجید کرد و افزود: امروز هیچ سالن نمایشی در شهر تبریز سئانس خالی ندارد و در تمام مدت شاهد برگزاری نمایشهای متنوع توسط هنرمندان توانمند شهر هستیم.
وی در خاتمه اهالی رسانه شهر را زمینه ساز حرکت به سوی توسعه دانست و ابراز امیدواری نمود پنجمین جشنواره بین المللی نمایشهای خیابانی و فضای باز تبریزیم با همراهی اهالی رسانه شهر به بهترین شکل ممکن به خاتمه برسد.


--------------
عکس ها: داود نجفی


آلبوم تصاویرتبریزیم، جان تازه ای در رگهای تئاتر تبریز
عکسی برای این آلبوم ثبت نشده است.
مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز