لینک های مرتبط

 


.
 
 
 
  جستجو
 
تاریخ : سه شنبه 21 فروردين 1397     |     کد : 4634

تبریزیم؛ با مشارکت 152 هنرمند رویداد پرمخاطب این روزهای تبریز

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز پنجمین جشنواره بین المللی نمایش های خیابانی و فضای باز تبریزیم را با مشارکت 152 هنرمند پر مخاطب ترین رویداد هنری این روزهای شهر تبریز دانست.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، حسین اذرنیا با گذری بر بخش های مختلف جشنواره تبریزیم گفت: پنجمین جشنواره بین المللی تبریزیم کار خود را در دی ماه سال ۹۶ با بخش مرور آغاز کرد تا از یک سو نمایش های برگزیده دوره های گذشته خود را بازخوانی کرده باشد و از سوی دیگر فرصتی برای پیوند شهروندان و فضای شهری را با هنر نمایشی بوجود آورد.
رئیس ستاد برگزاری پنجمین جشنواره بین المللی تبریزیم از حضور 23 هنرمند در قالب پنج گروه نمایشی در بخش مرور خبر داد و افزود: این بخش با 30 اجرا در 15 محل مختلف مجتمع های فرهنگی تجاری، بازار سرپوشیده تبریز، پارک تاریخی ائل گولی و شهر سردرود به بازخوانی نمایش های برتر دوره های مختلف جشنواره تبریزیم و بررسی معضلات اجتماعی پرداخت.
وی با بیان اینکه پنجمین جشنواره بین المللی تبریزیم با اختصاص بخش های مختلف به موضوعات و مناسبات سعی در حضور و جریان سازی نمایش خیابانی در بطن جامعه دارد، گفت: این دوره از جشنواره تبریزیم یکی از طولانی ترین جشنواره ها بوده که طی پنج ماه در شهر جریان خواهد داشت و سعی در فرهنگسازی، زمینه سازی آشنایی شهروندان با نمایش های خیابانی و در عین حال انتقال مفاهیم و آموزه های شهروندی دارد که جشنواره تبریزیم پس از بخش مرور در دومین مرحله با عنوان مذهبی – ملی پیگیری شد.
آذرنیا ادامه داد: بخش دوم پنجمین جشنواره بین المللی تبریزیم همزمان با ایام دهه فجر و ایام فاطمیه با محوریت نمایش هایی با مضامین مذهبی و ملی اجرا شد که در این بخش هشت گروه نمایشی با حضور ۳۱ هنرمند و ۵۶ اجرا در مناسبات مختلف بخصوص راهپیمایی ۲۲ بهمن و روز شهادت حضرت فاطمه (س) نقشی پر رنگ در بیان پیام های این ایام داشتند.
مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز همچنین از حضور ۷۴ هنرمند در بخش سلامت خبر داد و گفت: سومین بخش از پنجمین جشنواره بین المللی تبریزیم با عنوان سلامت _ مقاومت پیگیری شد که شامل ۷۴ هنرمند در بخش سلامت و ۲۴ هنرمند در بخش مقاومت بود و این دو عنوان در مجموع ۸۴ اجرا را به میان شهروندان در خانه های سلامت، فرهنگسراها، گلزار شهدا و یادمان شهدای گمنام عینالی بردند.
آذرنیا توجه به پرده خوانی در جشنواره تبریزیم به عنوان یکی از نمایش های آیینی که در سالهای اخیر رو به فراموشی گذاشته، یکی از اتفاقات مثبت پنجمین دوره جشنواره بین المللی تبریزیم دانست.
وی همچنین حضور دانشگاه علوم پزشکی به عنوان نهاد علمی و حمایت از جشنواره تبریزیم برای توسعه فرهنگسازی و آموزش های شهروندی از دیگر دستاوردهای تبریزیم عنوان کرد و اظهار داشت: این جشنواره همچنین توجه به کودکان و نوجوانان به عنوان کوچک شهروندان جامعه و ضرورت آموزش و فرهنگسازی از این نسل را در اولویت خود قرار داد تا زبان هنر را واسطه ای برای آموزش به صورت غیر مستقیم کند.
مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز ابراز امیدواری کرد تا جشنواره تبریزیم بتواند در راستای اهداف خود گامی موثر بردارد و در این مسیر حضور هنرمندان و دیگر نهادهای علمی و فرهنگی را که مایه دلگرمی است در تمامی ادوار خود شاهد باشد.


مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز