لینک های مرتبط

 


.
 
 
 
  جستجو
 
تاریخ : شنبه 18 فروردين 1397     |     کد : 4603

توجه متخصصان علوم پزشکی به هنر نمایشی در ارتقای سلامت جامعه

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزاری نمایش های خیابانی را در ارتقای سطح سواد سلامت شهروندان راهگشا و موثر دانست.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، دکتر علی اکبر طاهر اقدم در بررسی حضور نمایش های خیابانی پنجمین جشنواره بین المللی تبریزیم به خانه های سلامت و بهداشت گفت: جشنواره بین المللی تبریزیم با اختصاص بخشی از جشنواره با عنوان سلامت و توجه به ارتقا و افزایش آگاهی شهروندان در راستای سلامت و بهداشت روحی و جسمی دانشگاه علوم پزشکی را در رسیدن به اهداف خود نزدیک کرد.
وی با بیان اینکه رویکرد تمامی کشورهای جهان در حوزه سلامت اجماع محور بوده و هر شهروند و مسئول نقش خود را در رفع مشکلات سلامتی ایفا می کند، افزود: فقر، تغذیه، کشاورزی، آلودگی هوا، عدم تحرک، عدم ایمنی خودروها و ... مواردی هستند که در سلامت شهروندان دخیل بوده و می توانند مشکلات اجتماعی را نیز با خود به همراه آورند.
دکتر طاهر اقدم با تاکید بر اینکه برای ارتقای سلامتی باید همه مردم و مسئولان همکاری کنند، گفت: برای انتقال دانش و آگاهی می توان از تریبون های سخنرانی و جلسات آموزشی بهره برد اما تاثیرگذاری هنر در میان مردم غیرقابل انکار بوده و می توان از ابعاد مختلف آن در راستای ارتقای سطح سلامت شهروندان استفاده کرد.
قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی تبریز یادآور شد: توسعه شادی، کاهش انواع بیماری ها را در سطح جامعه به همراه دارد و در این راستا جشنواره تبریزیم آغاز خوبی را برای این مهم در بخش سلامت خود رقم زد.
طاهر اقدم همکاری دانشگاه علوم پزشکی و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز را در پنجمین جشنواره بین المللی تبریزیم بسیار چشمگیر ارزیابی کرد و گفت: این جشنواره در بخش سلامت، خانه های بهداشت را هدف خود قرار داد و مسائل مختلف را مطرح کرد که فرصت آموزش و انتقال مفاهیم به بیان هنری را فراهم کرد و این درحالیست که مورد استقبال بسیار خوبی از سوی شهروندان قرار گرفت و با تکرار این اتفاق و به مرور زمان می توان شاهد تاثیرگذاری ان در تغییر سبک رفتار و زندگی مخاطبان باشیم.
وی آسیب های اجتماعی، اعتیاد و طلاق را از مسائل مهم برای پرداخت عنوان کرد و از هنرمندان و رسانه ها خواستار توجه بیشتر به این مقوله شد.


مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز