لینک های مرتبط

 


.
 
 
 
  جستجو
 
تاریخ : دوشنبه 21 اسفند 1396     |     کد : 4588

بخش "آیینی سنتی" تبریزیم در انتظار نمایش های کیفی بالایی است

دبیر بخش کار اولی های پنجمین جشنواره بین المللی تبریزیم اعلام کرد: با نگاهی بر موضوعات نمایش های راه یافته به دبیرخانه و سابقه کارگردانان، در این بخش از جشنواره انتظار می رود شاهد سطح کیفی بالایی از نمایش ها باشیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، فرزاد تقی لر در حاشیه بازبینی بخش " آیینی سنتی" پنجمین جشنواره بین المللی تبریزیم افزود: با کمی پیش داوری اولیه در خصوص این بخش از جشنواره با توجه به موضوعات نمایش های راه یافته به دبیرخانه و کارگردانان حاضر، انتظار اعضای هیئت بازبینی از آثار بالا رفته است. 
وی با مروری بر ادوار گذشته جشنواره نمایش های خیابانی و فضای باز تبریزیم گفت: پس از چهار دوره برگزاری جشنواره با دبیرخانه و تیم قوی مواجه هستیم که در ارتقای کمی و کیفی آثار تاثیر به سزایی می گذارد. 
تقی لر همچنین به نتایج برگزاری جشنواره نمایش خیابانی تبریزیم اشاره کرد و افزود: تبریزیم طی سالهای گذشته زمینه های علمی و تجربی را برای هنرمندان فراهم کرده و تکرار جشنواره ها و حضور در ورکشاپ ها تجربه آنها را افزایش داده است و به این واسطه شاهد رشد و ارتقای گروه های نمایشی در این دوره هستیم. 
دبیر بخش کار اولی های پنجمین جشنواره بین المللی تبریزیم بخش " آیینی سنتی" را در مناسبت تبریز ۲۰۱۸ زمینه ای برای معرفی شناسنامه جهانی، قدمت تاریخی و داشته های فرهنگی مردمان شهر تبریز دانست. 
وی یادآور شد: هنرمندان و نمایش های این بخش از جشنواره می توانند در قالب میزبانی از گردشگران نوروزی دغدغه های فرهنگی و هنری مردم شهر تبریز را به نمایش بگذارند. 
تقی لر همچنین با استقبال از ایجاد و راه اندازی دبیرخانه دائمی جشنواره تبریزیم گفت: تیم بازبینی و دبیرخانه تبریزیم با کار فنی و تخصصی تمام تردید ها را برای هنرمندان از بین برده و در عین حال نوید بخش حضور نمایش های قوی است.


مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز