سه شنبه 24 فروردين 1400 _
  جستجو
 
تاریخ : پنجشنبه 3 شهريور 1390     |     کد : 346

ساختن مدینه فاضله با دین مداری اجتماعی ممکن است

مسئول مجمع دینی فرهنگی تسنیم تبریز، عمل به نمودهای دین مداری اجتماعی در نشریه شهر من را راهی برای برای ساختن مدینه فاضله دانست.

 مسئول مجمع دینی فرهنگی تسنیم تبریز، عمل به نمودهای دین مداری اجتماعی در نشریه شهر من را راهی برای برای ساختن مدینه فاضله دانست.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، حجت الاسلام یونس نویدی با اشاره به معانی والای دینی مطرح شده در شماره های دوم و سوم نشریه آموزش های شهروندی شهر من گفت: موضوعات خوب و گزیده ای در این نشریات مطرح شده که می تواند برای شهروندان بسیار مفید باشد.

وی افزود: چگونگی برخورد با همسایه ها، همشهری ها، دوستان و عموم افراد جامعه مباحثی هستند که در آموزه های دینی و در کلام انبیا و اوصیا به خوبی نمود پیدا کرده اند و شایسته است از رهنمودهای روشنگر این بزرگان به نحو احسن بهره ببریم.

نویدی، حرکت با دین و بر مسیر دین را باعث نورانی شدن و جلوه یافتن تلاشهای آحاد جامعه دانست و تصریح کرد: دین برای تمام موضوعات زندگی معیار و مشخصه هایی را تعیین کرده است که در حرکت به سمت تعالی می تواند روشنگر و راهنمای انسان ها باشد.

وی با اشاره به اقدامات فرهنگی صورت گرفته در سالهای اخیر در سطح شهر گفت: هر برهه زمانی نوعی فضاسازی و آماده سازی خاص را می طلبد و خوشبختانه شاهد بودیم این فضاسازی به نحو احسن توسط سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز صورت گرفته است.

مسئول مجمع دینی فرهنگی تسنیم پیشنهاد کرد برای بهبود کیفی برنامه ها، برای هر قسمت محتوایی گروه ویژه ای با حضور افراد مرتبط و متخصص تشکیل شود و ازصاحب نظران نظرخواهی صورت گیرد تا کیفیت فعلی برنامه ها که در سطح مطلوبی است، بیش از پیش ارتقا یابد.

وی در خاتمه از اقدامات سازمان در خصوص مشارکت با برنامه های ناب فرهنگی و مذهبی در سطح شهر تقدیر نمود.

گفتنی است کانون فرهنگی مشکاه واقع در مسجد مهدیه تبریز باهمکاری مجمع دینی فرهنگی تسنیم و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز برنامه های مختلفی در ماه مبارک رمضان برای شهروندان برگزار نموده است.


PDF چاپ چاپ