سه شنبه 24 فروردين 1400 _
  جستجو
 
تاریخ : يکشنبه 16 مرداد 1390     |     کد : 333

جشنواره های موضوعی، مکانی برای کشف استعدادها هستند

هنرمند برجسته تبریزی، با تمجید از برگزاری چهارمین جشنواره تابستانی تبریز، این جشنواره و برنامه های آن را فرصتی برای کشف استعدادها معرفی نمود.

هنرمند برجسته تبریزی، با تمجید از برگزاری چهارمین جشنواره تابستانی تبریز، این جشنواره و برنامه های آن را فرصتی برای کشف استعدادها معرفی نمود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، صابر بقال اصغری، ضمن بیان این مطلب گفت: پیش از این جای برگزاری جشنواره هایی که به لحاظ مدت برگزاری و پوشش و گستردگی در سطح بالایی باشند، در شهر تبریز خالی بود که خوشبختانه این مشکل با برگزاری مستمر جشنواره های تابستانی تبریز و دیگر برنامه های جنبی آن برطرف شده است.

نقاش برجسته تبریزی در خصوص فعالیت های فرهنگی و هنری اخیر در قالب فرهنگسرای تابستانی تبریز گفت: استقبال صورت گرفته از این نمایشگاه شگفتی بزرگی بود و در مقایسه با نمایشگاههای مشابه، حضور گسترده و چند باره علاقمندان نشان از برنامه ریزی دقیق و شناخت مخاطبان داشت.

مبتکر هنر موزاییک سنگ افزود: بخش های مربوط به موزاییک سنگ و تخم مرغ های نوروزی به عنوان بخشهای هنری جدید و متفاوت، بسیار مورد توجه واقع شد و افراد بسیاری برای آموزش در این زمینه ها ابراز تمایل و علاقمندی نمودند و این مساله نشانه تاثیرگذاری چنین اقداماتی در زمینه آشنا نمودن مخاطبان با هنر است.

وی تصریح کرد: هرچند بخش نمایشگاه فرهنگسرا غرفه های پرتعدادی نداشت، اما کیفیت بالای غرفه ها و حضور هنرمندان بنام شهر توانست موجب افزایش دقت و حساسیت بازدیدکنندگان نسبت به جزییات غرفه های حاضر در فرهنگسرا شود.

بقال اصغری زمان نمایشگاه را کوتاه دانست و گفت: اگر فرهنگسرای تابستانی تا آخر تعطیلات تابستان به فعالیت متمرکز خود ادامه می داد، بی شک می توانست مخاطبان بسیاری را جذب نموده و در جهت معرفی هنرهای استان و ایجاد ارتباط میان هنرمندان و مردم بیش از این نقش ایفا نماید.

وی افزود: یکی از مهمترین اتفاقاتی که به واسطه برپایی فرهنگسرای تابستانی رخ داد، کشف استعدادهای هنری مختلفی بود که در دیگر ایام سال فرصت و یا امکان دسترسی به اساتید را ندارند و در این مدت توانستند از نزدیک توانمندی خود را محک زده و به درستی راهنمایی شوند.

این هنرمند نقاش افزود: افراد بسیاری بودند که بعد از دیدن فضا و آثار موجود در نمایشگاه، دوباره به فرهنگسرا مراجعه نموده و نمونه هایی از آثار هنری خود را نیز به همراه می آوردند تا بتوانند با راهنمایی اساتید آثار متعالی تر و قوی تری خلق نمایند.

صابر بقال اصغری با تمجید از استقبال مردمی به عمل آمده از فرهنگسرا و برنامه های جشنواره تابستانی گفت: از طرف خودم و بسیاری از هنرمندان تجسمی شهر تبریز، برای برگزاری دوره های کوتاه مدت آموزشی به شکل رایگان برای علاقمندان با برنامه ریزی و حمایت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز اعلام آمادگی می نمایم و این اقدام را گامی در جهت سوق دادن شهر به سمت جایگاه واقعی و والای هنری و فرهنگی آن می دانم.

وی افزود: در کنار آموزش، لازم است اقداماتی برای معرفی هم صورت بگیرد و امیدواریم «خانه نقاشان» نیز هر چه زودتر به مجموعه خانه های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز افزوده شده و فعالیت نماید.

نقاش برجسته تبریزی، راه اندازی پارک هنر و هفته بازار هنر را برای افزایش ارتباط هنرمندان و مردم و همچنین سهولت دسترسی به آثار هنری بسیار مفید و موثر ارزیابی نمود و گفت: بدون شک این اقدامات با همراهی و استقبال مردم هنر دوست شهر مواجه خواهند شد.

گفتنی است فرهنگسرای تابستانی تبریز در مدت یک ماه فعالیت مستمر در محل پارک تاریخی تفریحی ائل گلی تبریز پذیرای هزاران نفر از علاقمندان، شهروندان و مهمانان تابستانی شهر تبریز بود.


PDF چاپ چاپ