سه شنبه 24 فروردين 1400 _
  جستجو
 
تاریخ : شنبه 1 مرداد 1390     |     کد : 318

یاد شهدا، ضامن آرامش و سلامت جامعه است

همزمان با برگزاری یادواره شهدای خيابان قدس، یاد و خاطره شهدای جان بر کف هشت سال دفاع مقدس در تبریز گرامی داشته شد.

همزمان با برگزاری یادواره شهدای خيابان قدس، یاد و خاطره شهدای جان بر کف هشت سال دفاع مقدس در تبریز گرامی داشته شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، این مراسم در قالب چهارمین جشنواره تابستانی تبریز در مسجد امام رضا (ع) واقع در خيابان قدس با حضور پرشور مردم قدرشناس تبریز، فرماندهان و رزمندگان سالهای دفاع مقدس، دکتر محمدحسین فرهنگی نماینده مردم تبریز اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام ابار رییس عقیدتی سیاسی پادگان حضرت ولیعصر و مسئولان سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز برگزار شد.

حاج اسماعیل سعیدی، جانشين سابق سپاه عاشورا طی سخنانی ضمن یادآوری رشادت ها و دلاوری های رزمندگان اسلام در سالهای دفاع مقدس، حفظ یاد و خاطره شهدا را ضامن آرامش و سلامت جامعه بر شمرد و گفت: خاطرات شهدا بخشی از حافظه تاریخی کشور ماست و اقداماتی که در راستای حفظ یاد و خاطرات سالهای دفاع مقدس انجام گیرد، همواره با استقبال مردم مواجه می شود.

 وی افزود: باعث خرسندی است که در این ایام، مراسم و یادواره هایی در گرامیداشت یاد و خاطره شهدا برگزار می شود و استقبال گسترده به عمل آمده نشانه علاقمندی مردم به موضوعات ارزش مدار است.

قرائت شعر مثنوی شهادت توسط استاد کامران، با استقبال و همراهی گسترده حضار همراه بود، همچنین در این مراسم مهدی قلی رضایی از رزمندگان جانباز سالهای دفاع مقدس، با ذکر خاطراتی از مبارزات صورت گرفته در اروند و مهران و سایر مناطق عملیاتی، یاد عملیات کربلای 5 و مجاهدت های صورت گرفته در این عملیات مهم و حیاتی در سالهای دفاع مقدس را گرامی داشت.

اجرای تواشیح توسط گروه تواشیح نورالعترت و مداحی حاج مهدی لیثی از دیگر بخشهای یادواره شهدای مسجد امام رضا (ع) را تشکیل می داد. در خاتمه برنامه به ده نفر از برگزيدگان مسابقه تيراندازي كه توسط پايگاه مقاومت همان مسجد برگزار شده بود، جوایزی اهدا شد.

گفتنی است چهارمین جشنواره تابستانی تبریز از نهم تیرماه در مراکز مختلف فرهنگی شهر از جمله پارک ها و بوستان ها و فرهنگسراها و مساجد شهر در حال برگزاری است.


PDF چاپ چاپ