سه شنبه 24 فروردين 1400 _
  جستجو
 
تاریخ : سه شنبه 21 تير 1390     |     کد : 309

«ديوارهاي شهر من»، عكاسي مي شوند

مدير عامل سازمان فرهنگي هنري شهرداري تبريز از برگزار مسابقه عكاسي «ديوارهاي شهرمن» توسط اين سازمان خبر داد.

مدير عامل سازمان فرهنگي هنري شهرداري تبريز از برگزار مسابقه عكاسي «ديوارهاي شهرمن» توسط اين سازمان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگي هنري شهرداري تبريز، حسين نجفي، با اشاره به وضعيت ظاهري ديوارهاي تبريز افزود: ديوارهاي شهر يكي از اصلي ترين سازه هاي شهري هستند كه مردم روزانه با آن روبرو مي‌شوند و وضعيت ظاهري ديوارها در بلند مدت تاثيرات روحي خود را در شهروندان نشان مي دهد.

وي آلودگي بصري را از جمله مشكلات زيباسازي شهر تبريز عنوان كرد و افزود: در برخي موارد، پيام هاي تبليغاتي شركت هاي مختلف با گرافيك و ظاهري ناخوشايند تصوير مي شود و اين با اصول زيبايي شهري سازگار نيست.

وي عنوان كرد: همچنين برخي پيام هاي شهروندي و توصيه هاي اخلاقي كه در ديوارهاي شهر ديده مي شود، به گونه اي طراحي و ترسيم شده اند كه در انتقال پيام موفق عمل نمي كنند و به جاي آنكه نقش مشوق داشته باشد، بازدارنده است.

نجفي اضافه كرد: با اينحال در برخي از ديوارهاي شهر تصاوير و عباراتي آمده است كه به جهت استفاده كارشناسي شده از تركيب رنگها و جملات چشم نوازند و مخاطبين را به سوي خود جذب مي كنند.

مدير عامل سازمان فرهنگي هنري شهرداري تبريز اضافه كرد: برخي پيام هاي تبليغاتي نيز به نوعي طراحي شده اند كه فقط هدف اصلي ايجاد كننده را در خصوص جذب مشتري ميرساند ولي تاثيري در امر زيباسازي ندارند.

نجفي با بيان اينكه مسابقه عكاسي ديوارهاي شهرمن در پي آن است كه با استفاده از نگاه مردم و شهروندان، نسبت به كسب يك نگاه دقيق به سيماي شهر نائل آيد، افزود: در اين مسابقه از شهروندان ميخواهيم زيبايي ها و نازيبايي هاي ديوارهاي شهري را با استفاده از هر نوع وسيله عكاسي حتي با دوربين هاي عكاسي غير حرفه اي، نظير دوربين هاي عكاسي موبايل به تصوير بكشند.

وي خاطرنشان كرد: همه علاقمندان مي توانند در اين مسابقه شركت كنند و آثار خود را براي داوري و انتخاب به اين سازمان يا معاونت فرهنگي و اجتماعي شهرداري تبريز ارسال نمايند.

مديرعامل سازمان فرهنگي هنري شهرداري تبريز، از عموم علاقمندان خواست آثار خود را به همراه مشخصات كامل و محل ثبت عكس، در قالب تصاوير ديجيتالي، به نشاني farhangi@tabriz.ir  وculture@tabriz.ir   به صورت ايميل ارسال و يا CD تصاوير را به روابط عمومي سازمان فرهنگي هنري شهرداري تبريز، واقع در خيابان آزادي، جنب مسجد طوبي، پارك مفاخر آذربايجان تحويل نمايند.

وي آخرين مهلت ارسال آثار را آخر مداد ماه سال 1390 اعلام كرد و افزود: به صاحبان 30 عكس برگزيده، جوايزي ارزنده نظير دوربين عكاسي و تلفن‌همراه اعطا خواهد شد.

 


PDF چاپ چاپ