سه شنبه 24 فروردين 1400 _
  جستجو
 
تاریخ : سه شنبه 21 تير 1390     |     کد : 308

«صد دانه یاقوت» در دست کودکان تبریزی

با حضور مصطفی رحماندوست، شاعر و نویسنده برجسته کودک و نوجوان در تبریز، چهارمین جشنواره تابستانی تبریز حال و هوایی دیگر به خود می گیرد.

با حضور مصطفی رحماندوست، شاعر و نویسنده برجسته کودک و نوجوان در تبریز، چهارمین جشنواره تابستانی تبریز حال و هوایی دیگر به خود می گیرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، مراسمی با عنوان «صد دانه یاقوت» با حضور کودکان و نوجوانان نویسنده و شاعر، علاقمندان و صاحب نظران ادبیات کودک و نوجوان و همچنین مصطفی رحماندوست در قالب چهارمین جشنواره تابستانی تبریز برگزار میگردد.

اين مراسم روز پنجشنبه، 23 تيرماه 1390 راس ساعت 19 در آمفي تئاتر روباز پارك مفاخر آذربايجان واقع در خيابان آزادي، جنب مسجد طوبي اجرا خواهد شد.

رحماندوست در این مراسم با کودکان و نوجوانان شهر از فرهنگ و ادبیات و شعر و داستان سخن خواهد گفت و راهنمایی های لازم برای استفاده افراد مستعد را مطرح خواهد نمود.

در مراسم «صد دانه یاقوت» این نویسنده و شاعر برجسته کشور، توسط خانم آذر رضایی نویسنده و مترجم، خانم دکتر امیرقاسمی نویسنده پیشکسوت، عبدالمجید نجفی نویسنده کودک و نوجوان و محمد رمضانی نویسنده و طنزپرداز همراهی می شود تا کارگاهی کامل و جوامع برای کودکان و نوجوانان شهر اجرا گردد.

کودکان و نوجوانان عضو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و حوزه هنری و علاقمندان به شعر و ادبیات، حاضران در این جلسه را تشکیل می دهند و پیش بینی می شود از این دست برنامه های تخصصی و آموزشی، بعد از این در شهر به شکلی مستمر برگزار گردد.

«صد دانه یاقوت» یکی از مشهورترین و خاطره انگیز ترین اشعار رحماندوست است که یاد آن در ذهن نسل دیروز و امروز به روشنی می درخشد.

گفتنی است مصطفی رحماندوست، به تازگی به همراه احمدرضا احمدی، شاعر برجسته کشور به دلیل مجموعه فعالیت های ارزشمندشان در طول سالهای متمادی در حوزه ادبیات کودک و نوجوان، از سوی آکادمی علوم سوئد در استکهلم نامزد دریافت جایزه آسترلیندگرن، یکی از معتبر ترین جوایز ادبی در حوزه ادبیات کودک و نوجوان شده اند.

رحماندوست در این سفر علاوه بر شرکت در مراسم «صد دانه یاقوت»، به همراه عبدالمجید نجفی و دو داور دیگر در جایگاه داور مرحله نهایی جشنواره بین المللی دستهای کوچک دعا به بررسی دعاهای کودکان ایران و دیگر کشورها می پردازد تا دعاهای برگزیده این جشنواره انتخاب و در آیینی معرفی شوند.


PDF چاپ چاپ