لینک های مرتبط

 


.
 
 
 
  جستجو
 
تاریخ : دوشنبه 2 اسفند 1389     |     کد : 147

رونمایی از بزرگترین تابلو موزائیک سنگ جهان

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، بزرگترین تابلوی موزائیک سنگ جهان رونمایی شد. این تابلو در ابعاد 130*180 بوده و تعداد سنگریزه های به کار رفته در این تابلو بیش از 500 هزار قطعه سنگ طبیعی خود رنگ است.

به گزارش روابط عمومی و تبلیغات سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، همزمان با برگزاری دومین  همایش تجلیل از زنده نامان تبریز، بزرگترین تابلوی موزائیک سنگ جهان رونمایی شد.
این تابلو در ابعاد 130*180 بوده و تعداد سنگریزه های به کار رفته در این تابلو بیش از 500 هزار قطعه سنگ طبیعی خود رنگ است. طرح تابلو پنج بنای تاریخی تبریز شامل (مسجد کبود، ارک علیشاه، مقبره الشعرا، ائل گولی و عمارت شهرداری تبریز بوده و بانوان هنرمند (دانش، طهماسبی، کریم زاده، سقازاده، خالافیانس، رفعتی، جاجایی، محمدزاده، علیون و حسین نژاد) به مدیریت صابر بقال اصغری که مبدأ و مبتکر این رشته هنری است، در ساخت آن همکاری داشته اند.گفتنی است این تابلو به سفارش سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز ساخته شده و روز 29 آبان 1389 همزمان با آیین افتتاح هفته فرهنگی تبریز در تهران، نخستین سنگریزه های این تابلو توسط شهرداران تهران و تبریز چیده شده و ساخت آن در روز 29 بهمن 1389 همزمان با سالروز قیام تارخی مردم تبریز به اتمام رسیده است.
تابلوی سرداران شهید آذربایجان و تابلوی مشروطیت و پرتره برخی از مشاهیر از جمله آثار ماندگار و ارزشمند صابر بقال اصغری است.
مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز