لینک های مرتبط

 


.
 
 
 
  جستجو
 
تاریخ : يکشنبه 1 اسفند 1389     |     کد : 145

قدر شناسی از مفاخر، قدر شناسی از ملت است

رییس شورای اسلامی شهر تبریز گفت: قدر شناسی از مفاخر قدرشناسی از ملت است. به گزارش روابط عمومی و تبلیغات سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، شهرام دبیری در دومین همایش تجلیل از زنده نامان تبریز ضمن بیان مطلب فوق اظهار داشت: مفاخر هر شهر نشانگر منزلت و ارزش آن شهر است و باید از این مفاخر به نحو احسن تجلیل کرد.

 رییس شورای اسلامی شهر تبریز گفت: قدر شناسی از مفاخر قدرشناسی از ملت است.

به گزارش روابط عمومی و تبلیغات سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، شهرام دبیری در دومین همایش تجلیل از زنده نامان تبریز ضمن بیان مطلب فوق اظهار داشت: مفاخر هر شهر نشانگر منزلت و ارزش آن شهر است و باید از این مفاخر به نحو احسن تجلیل کرد. وی ادامه داد: اولین دوره همایش تجلیل از زنده نامان سال 87 برگزار شد و امسال دومین سال برگزاری این همایش است.

رییس شورای اسلامی شهر تبریز خاطر نشان کرد: نام آوران و نامدارانی که تجلیل می شوند کسانی هستند که از جان و مال خود گذشته و به مردم و ملت خدمت کرده اند.

وی با اشاره به تعدادی از اولین های شهر تبریز افزود: ایران اسلامی به وجود شهر تبریز افتخار می کند و اگر جامعه نتوانست در زمان نام آورانی همچون ستارخان و باقر خان، استاد شهریار، پروین اعتصامی، ، علامه جعفری، علامه طباطبایی و هزاران هزار چهره نام آشنای دیگر تجلیل کند، ما امروز مفتخریم که به نمایندگی از طرف مردم از مفاخر تجلیل و قدردانی کنیم.

دبیری به اولین بودن تبریز نیز اشاره کرد و افزود: مردمان تبریز نوآوری های بسیاری را در زمینه های مختلف همچون ورزش نوین، فرش نوین، ادبیات کودکان، روزنامه نگاری ملی، چاپ و انتشار اولین روزنامه، تجارت نوین با کشور های همسایه به ارمغان آورده اند و برای همین تبریز و تبریزی ها شایسته تقدیر اند.

وی در ادامه با اشاره به قیام 29 بهمن مردم تبریز در سال 56 اشاره کرد و خاطر نشان کرد: قیام سلطنت برافکن مردم تبریز در 29 بهمن سال 56 آغازگر دور جدید مبارزات علیه رژیم ستم شاهی بود که منجر به پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی شد.

 وی در مورد معیار انتخاب افراد مورد تجلیل اظهار داشت: شورا و شهرداری بر اساس برخی معیارها، از سازمان ها و نهادهای مختلف استعلام کرده و پس از مشورت اعضای شورا و شهردار لیست نهایی به سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز که مسئولیت اجرای این همایش را بر عهده دارد، اعلام شده است.

وی خاطر نشان کرد که انتخاب این افراد به هیچ عنوان جنبه سیاسی و انتخاباتی نداشته و افرادی انتخاب شده اند که کارهای شاخص و مفیدی برای جامعه انجام داده اند و شورا و شهرداری وظیفه خود می داند که از چنین افرادی تقدیر کند و در سال های آینده این حرکت ارزنده تکرار خواهد شد.

وی ابراز امیدواری کرد که شاهد برکات برگزاری چنین همایش های باشیم و تجلیل از زحمت کشان جامعه انگیزه ای برای تشویق سایر افراد باشد تا در راستای خدمت به جامعه حرکت کنند.

وی از تعامل کامل بین شورا و شهرداری تبریز با سایر نهادها و سازمان ابراز خرسندی کرده و افزود: دور سوم شورای شهر بر اساس چشم انداز پیش بینی شده فعالیت خود را شروع کرده و تمامی فعالیت ها برای رسیدن به نقطه ایده آل تبریز 90 بوده و بودجه تصویبی شورا بر اساس برنامه های تبریز 90 است. همچنین بالای 70 درصد از اهداف این چشم انداز محقق شده است و امیدواریم سال آینده بالای 90 درصد از این اهداف محقق شود.


مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز