لینک های مرتبط

 


.
 
 
 
  جستجو
 
تاریخ : پنجشنبه 28 بهمن 1389     |     کد : 143

نشست رسانه ای دومین همایش تجلیل از زنده نامان

نشست رسانه ای دومین همایش تجلیل از زنده نامان تبریز با حضور دکتر شهرام دبیری رییس شورای اسلامی شهر تبریز و مدیر عامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز برگزار شد.

نشست رسانه ای دومین همایش تجلیل از زنده نامان تبریز با حضور دکتر شهرام دبیری رییس شورای اسلامی شهر تبریز و مدیر عامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی و تبلیغات سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، در این نشست دکتر دبیری با اشاره به لزوم تجلیل از افراد تأثیرگذار شهر در حوزه های مختلف گفت: همزمان با سالروز قیام تاریخی مردم تبریز، در سال 87 همایشی با هدف تجلیل از زنده نامان تبریز برگزار شد و افراد نامدار و نام آور شهر تبریز مورد تجلیل قرار گرفتند.

وی در مورد معیار انتخاب افراد مورد تجلیل اظهار داشت: شورا و شهرداری بر اساس برخی معیارها، از سازمان ها و نهادهای مختلف استعلام کرده و پس از مشورت اعضای شورا و شهردار لیست نهایی به سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز که مسئولیت اجرای این همایش را بر عهده دارد، اعلام شده است.

وی در پاسخ خبرنگاری مبنی بر برگزار نشدن این همایش در سال 88 گفت: سال گذشته به مناسبت 29 بهمن، افرادی انتخاب شده بودند ولی به دلیل مسافرت های کاری مسئولین ارشد استان این برنامه به زمان دیگری موکول شد که متأسفانه برگزاری چنین همایشی در زمان دیگری امکان پذیر نشد.

وی خاطر نشان کرد که انتخاب این افراد به هیچ عنوان جنبه سیاسی و انتخاباتی نداشته و افرادی انتخاب شده اند که کارهای شاخص و مفیدی برای جامعه انجام داده اند و شورا و شهرداری وظیفه خود می داند که از چنین افرادی تقدیر کند و در سال های آینده این حرکت ارزنده تکرار خواهد شد.

وی ابراز امیدواری کرد که شاهد برکات برگزاری چنین همایش های باشیم و تجلیل از زحمت کشان جامعه انگیزه ای برای تشویق سایر افراد باشد تا در راستای خدمت به جامعه حرکت کنند.

وی از تعامل کامل بین شورا و شهرداری تبریز با سایر نهادها و سازمان ابراز خرسندی کرده و افزود: دور سوم شورای شهر بر اساس چشم انداز پیش بینی شده فعالیت خود را شروع کرده و تمامی فعالیت ها برای رسیدن به نقطه ایده آل تبریز 90 بوده و بودجه تصویبی شورا بر اساس برنامه های تبریز 90 است. همچنین بالای 70 درصد از اهداف این چشم انداز محقق شده است و امیدواریم سال آینده بالای 90 درصد از این اهداف محقق شود.
 
وی همکاری 12 نفر از اساتید نخبه و مجرب شهر به عنوان مشاوران شورا در حوزه های مختلف را از ویژگی های دیگر شورای سوم برشمرد و گفت: این افراد لایحه ها و طرح های خوبی را به شورا ارائه می دهند که راه اندازی مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر یکی از برکات همکاری شورا با این اساتید است.

مدير عامل سازمان فرهنگي هنري شهرداري تبريز و دبیر اجرایی دومین هماش تجلیل از زنده نامان تبریز نیز در ادامه با اشاره به برگزاری این همایش خاطرنشان كرد: افراد انتخاب شده در 9 بخش: علمي و دانشگاهي، دفاع مقدس، مديريت كلان، ورزش، فرهنگ و هنر، امور اجتماعي، تحقيق و پژوهش، صنعت و خدمات و مشاركت و سرمايه‌گذاري كه توسط كميته‌هاي تخصصي انتخاب شده‌اند، مورد تقدير قرار خواهند گرفت.

حسین نجفی اذعان داشت: اين برنامه روز اول اسفندماه سال‌جاري همزمان با شب میلاد رسول گرامي اسلام در تالار وحدت دانشگاه تبريز و با حضور مقامات لشكري و كشوري و مقامات عالي رتبه استان برگزار خواهد شد.

نجفي همچنين از رونمايي از بزرگ‌ترين تابلو موزائيك سنگ جهان در حاشيه اين برنامه خبر داد و گفت: بزرگ‌ترين تابلو موزائيك سنگ جهان در ابعاد 130*180 سانتي‌متر كه در تبريز ساخته شده است در اين همايش رونمايي خواهد شد.

وي افزود: اين تابلو توسط صابر بقال اصغري هنرمند تبريزي و 12 نفر از هنرمندان رشته موزائيك سنگ ساخته شده است و تلفيقي از عكس عمارت شهرداري به همراه ارك تبريز، مقبره الشعرا، مسجد كبود و عمارت ائل‌گلي است.

حسین نجفی به برگزاری نخستین جشنواره کتاب سال تبریز اشاره کرده و اظهار داشت: استقبال از نخستین جشنواره کتاب سال تبریز قابل تحسین است و برگزاری این جشنواره در تاریخ شهر تبریز سابقه ندارد و جای چنین برنامه ها و جشنواره هایی در سطح شهر تبریز خالی بود.

وی ادامه داد: خوشبختانه سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز با همراهی شورای اسلامی شهر تبریز با ایده پردازی مناسب جای خالی این گونه جشنواره ها را پر کرده است.
نجفی با اشاره به اینکه سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز یک سازمان کاملا تخصصی در برگزاری برنامه های فرهنگی در مجموعه شهرداری تبریز است، خاطر نشان کرد: این سازمان با برنامه ریزی هایی که انجام داده سال آینده به سمت افزایش برنامه های فرهنگی همگانی پیش خواهد رفت.

مدیر عامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز در ادامه به انتشار نشریات مختلف در مدت باقیمانده از سال اشاره کرد و افزود: در 30 روز باقی مانده از سال 89 با انتشار نشریه های زمستانه، نوروزنامه، کتاب سال فرهنگ و هنر، شماره دوم نشریه «شهر من» که بطور غیر مستقیم به آموزش های شهروندی با تأکید بر خصوصیات انسانی و اسلامی می پردازد، به استقبال سال جدید خواهیم رفت.

وی همچنین به برگزاری جشنواره کارتون تبریز با موضوع شهر و شهروندی نیز اشاره کرد و گفت: اولین جشنواره بین المللی کارتون تبریز با استقبال کم نظیر کارتونیست های جهان روبرو شد، بطوریکه تا کنون بیش از 1200 اثر توسط 420 هنرمند از 50 کشور دنیا به این جشنواره ارسال شده است و روز های 7 و 8 اسفند داوری این آثار با حضور داوران بین المللی داوری می شوند.

مدیر عامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری از انتشار یک روزنامه یا هفته نامه محلی در سال آینده توسط این سازمان خبر داد و گفت: امیدواریم بتوانیم با کمک شورای اسلامی و شهردار محترم از سال آینده با انتشار یک نشریه بصورت روزانه یا هفته نامه بخشی از نیاز فرهنگی و مطبوعاتی جامعه را تأمین نماییم


مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز