لینک های مرتبط

 


.
 
 
 
  جستجو
 
تاریخ : سه شنبه 26 بهمن 1389     |     کد : 141

برگزاري دومين جشنواره زنده‌نامان تبريز

شهردار تبريز از برپايي دومين جشنواره منطقه‌اي زنده‌نامان تبريز و آذربايجان به مناسبت سالروز قيام 29 بهمن مردم تبريز خبرداد. به گزارش روابط عمومی و تبلیغات سازمان فرهنگی هنری شهرداري تبريز، عليرضا نوين برپايي اين جشنواره فرهنگي را در راستاي تجليل و ارج‌ نهادن به مقام شامخ چهره‌هاي برجسته و ماندگار فرهنگي، هنري، اجتماعي، علمي، ورزشي و نيز ايثارگران سرافراز استان و تبريز اعلام كرد و گفت: در دومين جشنواره تجليل از زنده‌نامان تبريز و آذربايجان، از 32 چهره ماندگار در حوزه‌هاي مختلف به عنوان زنده‌نامان نامي تجليل به عمل آمده و از تلاش‌ها و خدمات اين افراد قدرداني خواهد شد.

شهردار تبريز از برپايي دومين جشنواره منطقه‌اي زنده‌نامان تبريز و آذربايجان به مناسبت سالروز قيام 29 بهمن مردم تبريز خبرداد.
به گزارش روابط عمومی و تبلیغات سازمان فرهنگی هنری شهرداري تبريز، عليرضا نوين برپايي اين جشنواره فرهنگي را در راستاي تجليل و ارج‌ نهادن به مقام شامخ چهره‌هاي برجسته و ماندگار فرهنگي، هنري، اجتماعي، علمي، ورزشي و نيز ايثارگران سرافراز استان و تبريز اعلام كرد و گفت: در دومين جشنواره تجليل از زنده‌نامان تبريز و آذربايجان، از 32 چهره ماندگار در حوزه‌هاي مختلف به عنوان زنده‌نامان نامي تجليل به عمل آمده و از تلاش‌ها و خدمات اين افراد قدرداني خواهد شد.

شهردار تبريز در بخش ديگري از سخنان خود افزود: آيين تجليل از زنده‌نامان تبريز و آذربايجان در 9 بخش علمي، دانشگاهي، دفاع مقدس، مديريت كلان، ورزش، فرهنگ و هنر، امور اجتماعي، تحقيق و پژوهش، صنعت و خدمات و مشاركت همچنين سرمايه‌گذاري برگزار خواهد شد.

وي در عين حال ادامه داد: چهره‌هاي ماندگار استان و زنده‌نامان منتخب از سوي كميته‌هاي تخصصي اين جشنواره برگزيده شده‌اند و در روز يكم اسفندماه به مناسبت سالروز قيام 29 بهمن مردم تبريز و همزمان با ميلاد پيامبر نور و رحمت حضرت محمد مصطفي (ص) به طور رسمي معرفي و مورد تجليل قرار خواهند گرفت.

شهردار تبريز گفت: در بين زنده نامان امسال تبريز، نام سه تن از علما و آيات عظام نيز به چشم مي‌خورد كه از اين چهره‌هاي علمي و ديني به صورت ويژه و طي مراسمي جداگانه در شهر مذهبي قم تجليل به عمل خواهد آمد.
شهردار تبريز همچنين گفت: دومين جشنواره تجليل از زنده‌نامان تبريز و آذربايجان كه با هدف تجليل از نام‌آوران و مفاخر اين خطه در زمان حيات آنان به عنوان يك اقدام ارزشي در دستور كار شهرداري قرار گرفته و همه ساله برگزار مي‌شود، با حضور فرهيختگان، چهره‌هاي فرهنگي، هنري، مفاخر، مديران و مسئولان استاني، منطقه‌اي و كشوري در دانشگاه تبريز برگزار خواهد شد.

نوين در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به توجه جدي شهرداري به مباحث و فعاليت‌هاي فرهنگي و احياي هويت فرهنگي تبريز و آذربايجان افزود: شهرداري تبريز در سال‌هاي اخير توجه ويژه‌اي به مسائل فرهنگي داشته و با اجراي برنامه‌هاي متعدد نظير خريد خانه آيت‌الله بني فضل و تبديل آن به مركز فعاليت‌هاي ديني مذهبي، تملك و بازسازي خانه ولايت، خانه انقلاب، نامگذاري طرح تبادل دروازه تهران به نام امام علي (ع) به عنوان بزرگ‌ترين پروژه عمراني سال‌هاي اخير شهرداري، احداث بوستان‌هاي قرآن و نهج‌البلاغه، ساخت حسينيه اعظم گلزار شهداي وادي رحمت، احداث يادمان شهداي گمنام در ارتفاعات عون بن علي، احداث بزرگ‌ترين فرهنگسراي شمال غرب به نام الغدير، برگزاري يادواره‌ها و جشنواره‌هاي مختلف، برپايي هفته‌هاي فرهنگي تبريز در داخل و خارج از كشور و صدها برنامه و طرح ديگر گام‌هاي اساسي در راستاي احياي هويت فرهنگي و ديني تبريز و آذربايجان برداشته است.
شهردار تبريز در ادامه ابراز اميدواري كرد در سايه برپايي چنين جشنواره‌هايي شأن و جايگاه بزرگان و چهره‌هاي برجسته استان در تمام حوزه‌ها و عرصه‌ها بيش از گذشته مورد توجه قرار گيرد.

گفتنی است در نخستين جشنواره تجليل از زنده‌نامان، شهرداري تبريز از 30 چهره ماندگار در حوزه‌ها و بخش‌هاي مختلف تجليل به عمل آورد كه از آن جمله مي‌توان به مرحوم استاد ترابي پدر سكه شناسي ايران، مرحوم رضايي از جانبازان دوران دفاع مقدس، حضرت آيت‌الله قاضي طباطبايي و حجت‌الاسلام بنابي از چهره‌هاي برجسته علمي و مبارزاتي دوران انقلاب و چهره‌هاي ديگر اشاره كرد.مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز