لینک های مرتبط

 


.
 
 
 
  جستجو
 
تاریخ : سه شنبه 26 بهمن 1389     |     کد : 139

«قاب خالی خورشید» برندگان خود را شناخت

اختتامیه دومین سوگواره سراسری عکس «قاب خالی خورشید» با حضور عکاسان و اصحاب فرهنگ و هنر تبریز برگزار شد. به گزارش روابط عمومی و تبلیغات سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، در این مراسم که عصر روز دوشنبه 25 بهمن در سالن شورای اسلامی شهر تبریز برگزار شد، آثار برتر سوگواره اعلام و از برگزیدگان تجلیل شد.

اختتامیه دومین سوگواره سراسری عکس «قاب خالی خورشید» با حضور عکاسان و اصحاب فرهنگ و هنر تبریز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و تبلیغات سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، در این مراسم که عصر روز دوشنبه 25 بهمن در سالن شورای اسلامی شهر تبریز برگزار شد، آثار برتر سوگواره اعلام و از برگزیدگان تجلیل شد.حسین نجفی مدیر عامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز ضمن تشکر از داوران سوگواره و شورای سیاستگذاری جشنواره فیروزه و دبیر جشنواره از حمایت ها و زحمات بی دریغشان، گفت: دومین سوگواره عکس «قاب خالی خورشید» به همت این سازمان و دبیرخانه دائمی جشنواره عکس فیروزه برای ثبت لحظات معنوی عزاداری حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) برگزار شد و آثار ارزشمندی از عکاسان کشور به دبیرخانه سوگواره رسید.

وی به نقش و جایگاه شهرداری در کارهای فرهنگی اشاره کرد و گفت: برگزاری جشنواره های مختلف فرهنگی و هنری در شهر تبریز و حمایت جدی از هنرمندان در تمامی رشته ها، وظیفه نهادهای فرهنگی است. سازمان فرهنگی هنری شهرداری با اینکه سازمان نوپایی است، با افتخار تمام اعلام آمادگی خود را در حمایت از هنرمندان اعلام می دارد چرا که در حال حاضر هم در بسیاری از کشورهای پیشرفته، شهرداری ها در کنار ارائه کارهای خدماتی، متولی کارهای فرهنگی هم هستند.

 کریم متقی دبیر دومین سوگواره «قاب خالی خورشید» در سخنانی با تشکر از حضور مسئولان، پیشکسوتان و علاقمندان هنر عکاسی به نحوه برگزاری این سوگواره اشاره کرد و گفت: فراخوان دومین سوگواره عکس «قاب خالی خورشید» اوایل آذر امسال منتشر شد و عکاسان تا 10دی ماه فرصت داشتند که آثار خود را به دبیرخانه این سوگواره ارسال کنند و با پایان رسیدن مهلت ارسال آثار، تعداد 464 نفر عکاس (103نفر بومی و 361 نفر غیربومی) با ارسال 4127 اثر، در سوگواره شرکت کردند و آثار 70 نفر دیگر آثارشان بعد از داوری به دبیرخانه رسیده و تعداد 147 قطعه عکس از 5 عکاس به علت عدم رعایت موارد مطروحه در فراخوان از مرحله داوری حذف شدندکه در پایان 3980 قطعه عکس ارزیابی و مورد داوری قرار  گرفتند.

متقی اظهار داشت: شرکت کنندگان در این سوگواره از 62 شهر کشور شامل 325 نفر مرد و 139 نفر زن بودند و تعداد 70 قطعه عکس از 57 عکاس و 25 شهر کشور به مرحله نهایی و نمایشگاه راه یافتند.

طبق اعلام هیأت داوران اسامی نفرات اول تا چهارم به این شرح است:

نفر اول ناصر محمدی از زنجان برنده پنج سکه تمام بهار آزادی، لوح افتخار و تندیس سوگواره

نفر دوم روح الله طامهری از یزد برنده چهار سکه تمام بهار آزادی، لوح افتخار و تندیس سوگواره

 نفر سوم علی گرامی فراز تبریز برنده سه سکه تمام بهار آزادی، لوح افتخار و تندیس سوگواره

نفر چهارم مریم شکری از یاسوج برنده دو سکه تمام بهار آزادی و لوح تقدیر

همچنین آثار ابراهیم سیسان از تهران، عبدالرحمن مجرد از اردبیل، جمشید فرجوند فردا  از بیجار، جاوید تفضلی از تهران، حامد مطلق حسینی از همدان، محمد حسن باقری از قوچان، جواد عسکر اوغلی از ارومیه، قدیر وقاری شورجه از مشهد شایسته تقدیر شناخته شدند که به هر یک از این هشت اثر نیز مبلغ 2 میلیون ریال جایزه­ نقدی اهدا شد.

 گفتنی است در این آیین اختتام، نمایشگاهی از آثار منتخب این سوگواره به مدت 5 روز از تاریخ 25 بهمن تا اول اسفند 89 در عمارت شهرداری تبریز افتتاح شد.


مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز