لینک های مرتبط

 .
 
 
 
  جستجو
 
تاریخ : دوشنبه 25 بهمن 1389     |     کد : 132

حضور بیش از 420 کاریکاتوریست مشهور جهان در تبریز

مدیر عامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز از شرکت بیش از 420 کاریکاتوریست مشهور جهان در نخستین جشنواره بین المللی کارتون شهر و شهروندی تبریز خبر داد. به گزارش روابط عمومی و تبلیغات سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، حسین نجفی اظهار داشت: تا کنون بیش از 420 کاریکاتوریست از 50 کشور دنیا با ارسال بیش از یک هزار و 115 اثر در نخستین جشنواره بین المللی کارتون شهر و شهروندی تبریز شرکت کرده اند.

مدیر عامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز از شرکت بیش از 420 کاریکاتوریست مشهور جهان در نخستین جشنواره بین المللی کارتون شهر و شهروندی تبریز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و تبلیغات سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، حسین نجفی اظهار داشت: تا کنون بیش از 420 کاریکاتوریست از 50 کشور دنیا با ارسال بیش از یک هزار و 115 اثر در نخستین جشنواره بین المللی کارتون شهر و شهروندی تبریز شرکت کرده اند.

وی ادامه داد: تا کنون کارتونیست هایی از کشور های ایران، آرژانتین، ارمنستان، جمهوری آذربایجان، بلژیک، بنگلادش، بلغارستان، برزیل، چین، کوبا، مصر، فرانسه، آمریکا، مجارستان، هند، اندونزی، ایتالیا، مقدونیه، مولداوی، هلند، پرو، لهستان، رومانی، روسیه، سنگاپور، صربستان، اسپانیا، سوریه، ترکیه، اکراین و ازبکستان آثار خود را به این جشنواره ارسال کرده اند.

رییس ستاد برگزاری نخستین جشنواره بین المللی کارتون شهر و شهروندی تبریز در مورد مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این جشنواره گفت: علاقمندان به ارسال آثار تا پایان بهمن ماه فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره ارسال نمایند و نتایج داوری و مراسم اختتامیه نیمه دوم اسفند ماه در تبریز برگزار خواهد شد. همچنین آثار منتخب بعد از پایان این جشنواره به صورت بیلبورد، پوستر، کارت پستال و نمایشگاه های تخصصی در سطح شهر تبریز و دیگر شهر های کشور در معرض نمایش عموم قرار خواهند گرفت.

 

رییس ستاد برگزاری نخستین جشنواره بین المللی کارتون شهر و شهروندی تبریز ابراز امیدواری کرد: با استقبال بیش از انتظار کارتونیست ها از این جشنواره، امیدواریم بتوانیم از نظر تعداد شرکت کننده رکورد دار جشنواره های موجود در کشور باشیم.

مدیر عامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، با اشاره به تأثیر غیر مستقیم این جشنواره در افزایش سطح فرهنگ عمومی جامعه، مطرح شدن معضلات شهري به زبان  كاريكاتور و کارتون را گام موثري در راستاي فعاليت‌هاي آموزش‌ شهروندي سازمان فرهنگي هنري شهرداري تبريز برشمرد.

مدیر عامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز به برخی اظهار نظر های غیر کارشناسی در مورد فعالیت ها و جشنواره های این سازمان اشاره کرد و گفت: سازمان فرهنگی هنری برنامه ها و جشنواره های مختلفی در دست اجرا دارد و می کوشد در تمامی زمینه های تفریحی، هنری و مناسبتی برای سنین و ذائقه های مختلف، برنامه های فاخر و در شأن شهروندان تبریزی داشته باشد.

نجفی در پایان خاطر نشان کرد: سال 90، سال اوج برگزاری جشنواره های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز است و سال آینده شهروندان تبریزی شاهد برگزاری جشنواره های مختلف و متنوع فرهنگی و هنری خواهند بود.

مدیر عامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز در ادامه در مورد برنامه های سال آینده این سازمان توضیحاتی داد و خاطر نشان کرد: سال 1390؛ سال توسعه، تعالي و تحول فعاليت‌هاي فرهنگي این سازمان است و براي رسيدن به اين مهم تمام تلاشمان را به كار گرفته‌ايم و به لطف خدا حجم و نوع برنامه‌ها در سال 90 به مراتب بیشتر و بهتر از سال 89 خواهد بود.

مديرعامل سازمان فرهنگي هنري شهرداري تبريز، تلاش برای ارتقاي سطح فرهنگ عمومي، بهبود برخي ناهنجاري‌هاي اجتماعي، اصلاح آسيب‌هاي اجتماعي و فرهنگي همچنين شناساندن تاريخ كهن تبريز به جوانان را جزو اولويت‌هاي كاري اين سازمان در سال 90 اعلام كرد.

 


PDF چاپ چاپ