لینک های مرتبط

 .
 
 
 
  جستجو
 
تاریخ : شنبه 16 بهمن 1389     |     کد : 123

تخم مرغ های رنگی نوروزی جشنواره می شوند

جشنواره سراسری تخم مرغ های رنگی نوروزی توسط سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز برگزار می شود. به گزارش روابط عمومی و تبلیغات سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، حسین نجفی مدیر عامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز گفت: جشنواره سراسری تخم مرغ های رنگی نوروزی در تبریز برگزار خواهد شد.


جشنواره سراسری تخم مرغ های رنگی نوروزی توسط سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی و تبلیغات سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، حسین نجفی مدیر عامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز گفت: جشنواره سراسری تخم مرغ های رنگی نوروزی در تبریز برگزار خواهد شد.
وی اظهار داشت: علاقمندان برای شرکت در این جشنواره می توانند آثار خود را تا 25 اسفند ماه به دبیرخانه جشنواره واقع در خیابان امام خمینی(ره)، روبروی مجتمع تجاری ابریشم، جنب بانک ملت، پلاک 265 ارسال نمایند.

نجفی خاطر نشان شد: آثار منتخب جشنواره از 28 اسفند ماه تا 12 فروردین ماه سال 90 در عمارت شهرداری تبریز برای بازدید عموم علاقمندان و هموطنانی که در نوروز سال 90 به تبریز مسافرت خواهند کرد به نمایش گذاشته خواهند شد و مراسم اختتامیه و اعلام نتایج داوری 24 فروردین ماه سال 90 در عمارت شهرداری تبریز برگزار خواهد شد.

مدیر عامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز ادامه داد: از بین آثار رسیده به جشنواره 5 اثر بعنوان آثار برتر و 10 اثر بعنوان آثار برگزیده انتخاب خواهند شد که به این افراد جوایز نفیسی توسط سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز اهدا خواهد شد.

وی اذعان داشت: تخم مرغ سمبل تولد و شروع زندگی جدید است و تخم مرغ های رنگی نشان از باروری و رشد خوبی هاست. مدیر عامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز ادامه داد: جشنواره تخم مرغ های رنگی نوروزی که برای اولین بار توسط سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز برگزار می شود بمنظور پاسداشت سنت های اصیل ملی و ایرانی و شناساندن هویت بومی تبریز برگزار می شود.

نجفی همچنین با اشاره به قدمت 3 هزار ساله رنگ کردن تخم مرغ در ایران، منظور از برگزاری این جشنواره را حفظ آیین های ملی ایران عنوان کرد و افزود: هدف از برگزاری این جشنواره ایجاد رغبت و رقابت در برگزاری آیین های قدیمی سنتی و بومی نوروزی و باستانی است.

مدیر عامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز ادامه داد: در طی ماه های باقیمانده از سال برنامه های مختلف و متنوعی برای شهروندان تبریزی تدارک دیده شده است.

حسین نجفی برگزاری جشنواره کتاب سال تبریز، انتشار کتاب فرهنگ و هنر سال، برگزاری هفته بازار هنر و برگزاری جشن های دهه مبارک فجر را از جمله برنامه های مهم این سازمان تا پایان سال جاری برشمرد و گفت: در مدت باقی مامده از سال‌جاري با انجام برنامه‌ريزي‌هاي منسجم به استقبال سال 90 خواهيم رفت. وي ادامه داد: حجم و نوع برنامه‌ها در سال 90 به مراتب از سال 89 بهتر خواهد بود و سعي خواهيم كرد با برگزاري برنامه‌هاي مستمر در طول سال نسبت به شناساندن تبريز به قشر كودك، نوجوان و جوان اقدام كنيم.

 مديرعامل سازمان فرهنگي هنري شهرداري تبريز، ارتقاي سطح فرهنگ عمومي، بهبود برخي ناهنجاري‌هاي اجتماعي، اصلاح آسيب‌هاي اجتماعي و فرهنگي و همچنين شناساندن تاريخ كهن تبريز به جوانان را جزو اولويت‌هاي كاري اين سازمان در سال 90 اعلام كرد و گفت: سال 90 سال توسعه، تعالي و تحول فعاليت‌هاي فرهنگي در تبريز خواهد بود.

حسین نجفی در پایان اظهار داشت: حضور و همراهی هنرمندان رشته های مختلف در کنار سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز به هیچ وجه قابل چشم پوشی نیست و باید از همه این عزیزان تقدیر و تشکر نمود.


PDF چاپ چاپ