لینک های مرتبط

 
 
 

 
 
  جستجو
 
تاریخ : شنبه 19 تير 1389     |     کد : 82

سومین جشنواره تابستانی تبریز از ائل گلی کلید خورد

سومین جشنواره تابستانی تبریز راس ساعت 20 عصر جمعه همزمان با شب مبعث پیامبر اکرم(ص) و با حضور بیش از 10 هزار نفر از شهروندان تبریزی و مسافران و گردشگران تابستانی در پارک ائل گلی تبریز کلید خورد.


سومین جشنواره تابستانی تبریز راس ساعت 20 عصر جمعه همزمان با شب مبعث پیامبر اکرم(ص) و با حضور بیش از 10 هزار نفر از شهروندان تبریزی و مسافران و گردشگران تابستانی در پارک ائل گلی تبریز کلید خورد.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی سومین جشنواره تابستانی تبریز، اقشار مختلف مردم از هر قشر و سنی بر روی صندلی های رنگارنگ محل برگزاری این جشنواره نشسته و شاهد برگزاری آئین افتتاحیه بودند.

هم نوایی سرود ملی، قرائت قرآن و اجرای تواشیح توسط گروه طاها آغاز گر آئین افتتاح بودند.

حسین نجفی مدیر عامل سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز و رئیس ستاد برگزاری سومین جشنواره تابستانی تبریز به عنوان نخستین سخنران پشت تریبون حاضر شد و با سخنانی از حضور پرشور شهروندان تبریزی و گردشگران در این مراسم تقدیر کرد.

وی گفت: بخش اول برنامه های این جشنواره از 18 تیر ماه تا آستانه ماه مبارک رمضان در پارک ها و بوستان های مختلف برای همشهریان و مسافران عزیز و بخش دوم نیز با شعار «شهر قرآنی و شهروند قرآنی» از آغاز ماه مبارک رمضان با برگزاری جشن استقبال از ماه مبارک رمضان و با برنامه های کاملا قرآنی برگزار خواهد شد که برای تحقق اهداف و برنامه های سازمان به حمایت شهروندان عزیز نیاز داریم.

مدیر عامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز با بیان اینکه سومین جشنواره تابستانی تبریز در محلات مختلف برگزار خواهد شد، خاطر نشان ساخت: هدف از برگزاری فرهنگسرای محلات معرفی مفاخر آن منطقه و توجه به هویت محلات است.

در ادامه این مراسم مهندس علیرضا نوین شهردار تبریز نیز در جایگاه ویژه حاضر و به ابراز احساسات حضار پاسخ داد.

نوین که از حضور خیل کثیر شهروندان در این مراسم خرسند بود، گفت: این استقبال بی نظیر نشان می دهد که برگزاری چنین جشنواره های فرهنگی در شهر ضرورت دارد.

وی اضافه کرد: برگزاری جشنواره تابستانی باعث ایجاد نشاط اجتماعی در سطح شهر می شود، برگزاری چنین جشنواره هایی در سطح شهر باعث می شود تا در بین خانواده ها و جوانان شور و شوق ایجاد کند.

شهردار تبریز تاکید کرد: جشنواره تابستانی تبریز امسال سومین سال خود را تجربه می کند و به کمک خدا توانسته جایگاه خوبی در بین همشهریان تبریزی و مسافران عزیز ایجاد کند.

نوین خاطر نشان کرد: شهرداری تبریز با احساس مسئولیت در این حوزه از سه سال پیش به این اتفاق پی برد که باید در کنار ارائه خدمات عمرانی، شهرسازی و سایر خدمات شهری به فکر نشاط اجتماعی شهروندان نیز باشد.

شهردار تبریز اظهار امیدواری کرد تا با برگزاری سومین جشنواره تابستانی تبریز شاهد افزایش نشاط معنوی و روحی در جامعه باشیم.

وی همچنین گفت: مسئولین برگزاری جشنواره تابستانی باید بدانند که در نظام مقدس جمهوری اسلامی انتظاراتی هست که باید مسئولین امر در تحقق این انتظارات و اهداف والای نظام تلاش کنند.

شهردار کلانشهر تبریز همچنین گفت: برگزاری برنامه های ویژه در بوستان ها و پارک های محلات کار خوبی است و اگر قرار است در این مکان ها ایستگاه های نقاشی، کتابخوانی و برنامه هایی از این قبیل برگزار شود، همه باید در جهت آموزش شهروندی باشد.

پس از سخنان شهردار تبریز آئین افتتاح با قرائت تلاوتی چند از کلام های مجید و پخش اذان عصر فضایی معنوی به خود گرفت تا پس از نماز و دعا این آئین ادامه یابد.

پیام عزیزی خواننده پرتوان کشور که سرودهای مذهبی و معنوی اش همگان را مجذوب خود می کند با اعلام مجری برنامه سر صحنه حاضر شد و با آغاز هنرنمایی خود حاضران را به وجد آورد. سرودهایی در مدح پیامبر اکرم(ص) و مبعث همچنین یک سرود آذری بسته هنری عزیزی در این مراسم را تشکیل می داد که مورد استقبال تماشاگران قرار گرفت.

اجرای نمایش طنز توسط هنرمندان با سابقه استان با حضور گروه هنری «کاوش» به سرپرستی هاشم چاووشی نیز از دیگر برنامه های جذاب این آئین بود.

نمایشی که با اجرای آن تعداد تماشاگران به اوج خود رسید تا جایی که پخش اجرای این نمایش از ویدئو پروژکتور در حاشیه مراسم نیز مورد استقبال حاضران قرارگرفته بود و شهروندان و مسافران در کنار اعضای خانواده به تماشای این نمایش نشسته بودند.

سومین جشنواره تابستانی تبریز که با شعار تبریز شهر فرهنگ، شهر اخلاق کار خود را در پارک ائل گلی تبریز آغاز کرد قرار است در 20 پارک بزرگ شهر نیز ادامه یابد.

 

 


مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز