لینک های مرتبط

 
 
 

 
 
  جستجو
 
تاریخ : شنبه 20 مهر 1398     |     کد : 5455

سوگواری اهالی فرهنگ تبریز همزمان با اربعین حسینی

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز از برگزاری ویژه برنامه های فرهنگی همزمان با فرارسیدن اربعین حسینی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان، حجت الاسلام والمسلمین قدوسی با اشاره به برنامه های درنظر گرفته شده از سوی سازمان برای بزرگداشت مراسم اربعین حضرت امام حسین (ع) و یاران باوفای ایشان، گفت: فضاسازی محیطی، برگزاری نمایشگاه عکس زائرین اربعین و اقدامات گسترده با نگاه فرهنگی، از جمله برنامه های در نظر گرفته شده برای این مناسبت به شمار می رود.
وی افزود: نمایشگاه عکس بازمانده، با ارائه آثار عکاسی آقای ناصر یاری هنرمند مستندساز و پرتلاش شهر، روایتگر شور حسینی مردم ایران در سفر به کربلای معلی است که در مدت برنامه های اربعین مهمان مردم عاشورایی تبریز خواهد بود.
ناصریاری، فعال فرهنگی حوزه دفاع مقدس است که  تاکنون اثار عکاسی متعددی از آرشیو لشکر عاشورا منتشر و آنها را به نمایش گذاشته است. مستند آنسوی بدر که به بررسی نقش لشکر عاشورا در عملیات بدر می پردازد، از تولیدات ناصریاری است. در این مستند با فیلم هایی دست اول و دیده نشده از آرشیو لشکر عاشورا، بخش هایی از این عملیات را مرور می کند.
به گفته قدوسی، این هنرمند عکاس تبریزی مجموعه‌‌ای از تصاویر ثبت شده در مسیر رسیدن زائران مشتاق و دلسوخته به کربلا و آستان حضرت امام حسین (ع) را در معرض دید عموم علاقمندان قرار خواهد داد.
سرپرست سازمان افزود: همچنین به مناسبت اربعین حسینی، فضاسازی متنوعی در محیط شهر صورت خواهد گرفت و در این قالب، نقش این روز در همبستگی میان شیعیان و محبان اهل‌بیت عصمت و طهارت علیهم السلام، مورد توجه قرار خواهد گرفت.
به گفته وی، با عنایت به نزدیک شدن ایام اربعین حسینی، نشست ادبی خط سوم که به شکل مستمر میزبان اهالی فرهنگ و هنر است، با محور قراردادن حماسه کربلا و حضرت امام حسین (ع) به اجرای برنامه می پردازد و شاعران با این موضوع به خوانش آثار خود می پردازند.
گفتنی است «ناصر یاری» هنرمند شناخته شده تبریزی، در قالب نمایشگاه عکس بازمانده، تصاویری مرتبط با سفر کاروانی ایرانی که به قصد زیارت کربلای معلی در روز اربعین با پای پیاده به این شهر سفر کرده بودند، از زاویه های متفاوت و اثرگذار را ثبت نموده و با این تصاویر به روایت سفر کربلا پرداخته است. 


مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز