لینک های مرتبط

 
 
 

 
 
  جستجو
 
تاریخ : دوشنبه 8 مهر 1398     |     کد : 5443

مدیر دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی:

بهادادن به تولیدات فرهنگی بومی، امیدبخش است

مدیر دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در استان گفت: خاطرات «مجید دلدوزی» یک تطور فرهنگی و هنری را نشان می‌دهد و به نوعی از تاریخ فعایت فرهنگی هنری انقلاب اسلامی در تبریز سخن به میان می آورد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان، روح‌اله رشیدی، در نشست ماهانه «یک‌ماه، یک‌کتاب» سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز، با بررسی ویژگی‌های کلی کتاب «ساده‌رنگ» اظهار داشت: توجه به آن دسته از آثار بومی و تولیدات فرهنگی که در تبریز به ثمر رسیده‌اند، به امیدواری متولیان فرهنگی این حوزه و نیز دلگرمی آن‌ها منجر خواهد شد.
نویسنده «شاه شهید‌پرور» افزود: حرکت منسجم و قدرتمندی برای ثبت خاطرات فعالان  فرهنگی و هنری دفاع مقدس وجود ندارد و تدوین کتاب ساده رنگ، با توجه به اهمیت ماهوی در خاطرات ایشان، مهم و ضروری به نظر می رسید.
وی با بیان اینکه این روند سال‌ها به طول انجامیده است، اظهار داشت: انجام مصاحبه‌ها و تدوین نهایی آن زمان‌بر بوده و توانسته اثری مهم در این حوزه را به مخاطبان ارائه دهد.
رشیدی پرداخت به شخصیت مجید دلدوزی، به عنوان شخصیت مهم فرهنگی و هنری انقلاب اسلامی را حایز اهمیت خواند و گفت: آنچه اهمیت دارد،  نه پرداخت به شخصیت به صورت فردی، که توجه به نقش افراد در همراهی با جریان مردم و اثرگذار بودن در متن آن وقایع است.
وی اضافه کرد: تاریخ نگاری به تعبیر امام راحل، باید از زبان رنجکشیده‌ها و مستضعفین باشد تا جنبه های مردمی و به ثمر رسیدن آن انقلاب مهم خود را بازتاب دهد.


آلبوم تصاویربهادادن به تولیدات فرهنگی بومی، امیدبخش است
عکسی برای این آلبوم ثبت نشده است.
مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز