لینک های مرتبط

 
 
 

 
 
  جستجو
 
تاریخ : يکشنبه 27 مرداد 1398     |     کد : 5415

مجاهدت های آزادگان، راهگشای بالندگی امروز است

شهردار تبریز گفت: آنچه به عنوان بالندگی، اعتماد به نفس و نیز پیشرفت ایران اسلامی مطرح است، مجاهدتی است که آزادگان سرافراز و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس از خود بر جای گذاشتند.

به گزارش روابط عمومی سازمان، دکتر ایرج شهین باهر، در ویژه‌برنامه بازگشت پرستوها، که به میمنت بیست و نهمین سالروز بازگشت آزادگان به میهن در محل مرکز همایش‌های بین‌المللی تبریز برگزار شده بود، با بیان اینکه امنیت و رفاه امروزمان، مرهون مجاهدت های فداکارانه رزمندگان هشت سال دفاع مقدس است، خاطر نشان کرد: امیدواریم ما نیز به عنوان خادمان شهر، دین خود را به این مجاهدت‌ها ادا کنیم و میراث آنها پاس بداریم.

وی افزود: امروز یادآور حماسه ای است که همه آزادگان دربند ما در روزهای سخت اسارت ساختند و ارمغانی از مقاومت و مجاهدت را در زندان‌های رژیم بعث از خود به نمایش گذاشتند.

وی ادامه داد: این مقاومت چنان ستودنی بود که همه نهادهای حقوق بشری را معطوف به خود کرد و آنها از این حماسه آفرینی در قلب زندان‌های عراق، سر به احترام خم کردند.

شهردار تبریز، خروجی دانشگاه فرهنگ اصیل اسلامی و ایرانی، را پاسداشت دفاع مقدس دانست و اظهار داشت: ما بر خود وظیفه می‌دانیم که برای ارج نهادن به این میراث گرانسنگ، از تجارب و آموزه‌های این فرهنگ غنی بهره بگیریم.

این مراسم با اجرای ویژه برنامه‌های فرهنگی، و آئینی، قدردانی از آزادگان و اعضای خانواده‌های آنها که در مسابقات ورزشی مقام آورده اند و نیز سخنرانی تنی چند از مقامات بلندپایه لشکری استان برگزار شد.

ویژه برنامه بازگشت پرستوها، از برنامه‌های ثابت سازمان است که در چند سال گذشته با استقبال گسترده از سوی آزادگان سرافراز و خانواده‌های آنها برگزار می‌شود.


مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز