لینک های مرتبط

 
 
 

 
 
  جستجو
 
تاریخ : يکشنبه 25 فروردين 1398     |     کد : 5277

نمایشگاه فروش خیریه آثار استاد یوسف‌کله‌جاهی گشایش یافت

با حضور مدیرعامل سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز، رئیس انجمن خوشنویسان تبریز، جمعی از اساتید خوشنویسی و چهره‌های فرهنگی، نمایشگاه فروش خیریه آثار استاد یوسف‌کله‌جاهی گشایش یافت.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان، «استاد یوسف‌ کله‌جاهی» شکسته‌نویس صاحب‌سبک کشورمان، با ارائه 16 قطعه از آثار نفیس خود در گالری هنرمندان سازمان، به یاری هم‌وطنان مصیبت‌دیده سیل اخیر شتافته‌است.
پیوند شعر استاد شهریار با هنر شکسته‌نستعلیق، ویژگی بارز آثار این نمایشگاه است و سعی شده منظومه حیدربابای استاد شهریار از منظر هنری جدیدی، منعکس شود.


استاد کله‌جاهی در مراسم گشایش این نمایشگاه، با اشاره به نقش هنرمندان در اعتلای فرهنگ نوع‌دوستی خاطرنشان کرد: هنرمندان، علاوه بر نقش هنری، دارای رسالت‌های اجتماعی مهمی هستند؛ هنر، عصاره زیبایی است و این مفهوم باید علاوه بر اثر هنری، در رفتار و منش اجتماعی هنرمندان، بارز باشد.
وی با بیان اینکه بلایای طبیعی، ممکن است در هر شهر و برای هر مردمی پیش بیاید، افزود: باید هم‌دل و همراه هم‌وطنان مصیبت‌دیده باشیم، چرا که ممکن است یک روز هم ما نیازمند چنین کمک‌هایی شویم.
استاد کله‌جاهی در ادامه به محتوای آثار ارائه‌شده در این نمایشگاه اشاره و خاطرنشان کرد: آثار ارائه‌شده، بر یک مصرع برجسته از منظومه حیدربابا تاکید دارد و سعی شده هر مصرع، در قالب یک پیام تاثیرگذار و آموزنده، به مخاطب گوشزد شود.
وی با قدردانی از سازمان فرهنگی و هنری اظهار داشت: گالری هنرمندان، به یکی از امکانات ارزشمند فرهنگی در شهرمان تبدیل شده‌است؛  مدیرعامل محترم سازمان، در اولین تماس، از ایده برگزاری این نمایشگاه استقبال کردند و امیدوارم این امکان ارزشمند، زمینه‌ساز رویدادهای موثر فرهنگی و هنری در شهرمان باشد.
 

استاد نصیری، رئیس انجمن خوشنویسان تبریز نیز در این مراسم، استاد کله‌جاهی را از سرمایه‌های ارزنده خوشنویسی کشورمان خواند و افزود: اقدام ماندگار این استاد عزیز در کمک به هم‌وطنان سیل‌زده، از صفای روح هنری ایشان نشات می‌گیرد.
وی اضافه کرد: سازمان فرهنگی و هنری، در سال‌های اخیر، یکی از حامیان هنر خوشنویسی بوده و در دوره کنونی نیز مدیرعامل سازمان، همدلی و وفاق ویژه‌ای با برنامه‌های خوشنویسی دارند.

گفتنی است نمایشگاه فروش خیریه آثار استاد یوسف‌کله‌جاهی، تا 29 فروردین، از ساعت 16 تا 19، در مجتمع جواهر واقع در بلوار استاد شهریار، میزبان علاقمندان هنر خوشنویسی و خریداران آثار هنری خواهد بود.
 


مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز