لینک های مرتبط

 
 
 

 
 
  جستجو
 
تاریخ : چهارشنبه 7 فروردين 1398     |     کد : 5265

هنرهای نمایشی، چکیده قرنها فرهنگ

روز جهانی تئاتر و هنرهای نمایشی، فرصتی مغتنم برای شادباش گفتن به اهالی خستگی ناپذیر نمایش در شهر اولینهای ایران است.

به گزارش روابط عمومی، میکائیل نظری با تبریک فرارسیدن روز جهانی تئاتر به تمام فعالان عرصه هنرهای نمایشی استان و شهر تبریز، از یکسال همراهی این تلاشگران در راستای اعتلای فرهنگ شهروندی با بازوی اجرایی خدمات فرهنگی خانواده بزرگ شهرداری تبریز قدردانی نمود.
مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز با اشاره به نقش این حوزه در انتقال مفاهیم فرهنگی و شهروندی گفت: بی تردید رمز اثربخشی هنرهای نمایشی به توانمندی این هنر با تمرکز بر انتقال مفاهیم و ابتکارهای صحنه ای و بیان تازه از مصادیق کهن ارتباط دارد.
به گفته وی، نمایاندن تغییرات عصر خویش و بیان افکار و خصوصیت های انسانی خدمت مهم و ارزنده هنر نمایش به جامعه انسانی است، از این رو شایسته است از این حوزه بیش از پیش بهره بگیریم.
نظری، هنرهای نمایشی را دستمایه ای برای بیان مطلب و مفهوم با زبانی معرفی کرد که در میان اقشار مختلف مردم، اثربخشی بسیاری داردو تاکید کرد: با وجود تاریخچه درخشان و سابقه قابل اعتنا می تواند زمینه ساز تحولات اساسی در توسعه همه جانبه شهرها باشد.
گفتنی است سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز به عنوان بازوی اجرایی اقدامات فرهنگی خانواده بزرگ شهرداری تبریز، در بیشتر برنامه ها و جشنواره های خود از حضور هنرمندان نمایشی بهره می برد؛ همچنین جشنواره نمایشهای خیابانی و فضای باز تبریزیم به عنوان تجربه ای موفق در بهره گیری از هنر در راستای رفع مشکلات اجتماعی و شهروندی را برگزار نموده است.


مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز