لینک های مرتبط

 
 
 

 
 
  جستجو
 
تاریخ : پنجشنبه 1 فروردين 1398     |     کد : 5259

روز جهانی شعر، در شعر شاعر پرور تبریز

تبریز از دیرباز مهد حضور و بروز شاعران بسیار در طول تاریخ بوده و به عنوان نگینی درخشان بر دفتر ادبیات خودنمایی کرده است.

به گزارش روابط عمومی، میکائیل نظری همزمان با نخستین روز سال نو، روز جهانی شعر و شاعری، حضور اهالی ادبیات به ویژه جمع منسجم و ارزشمند «خط سوم» و جلسات مستمر «فضولی مجلسی» را گامی در راستای همگانی شدن اقسام هنر دانست.
مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، افزود: این نهاد فرهنگی همواره در تلاش برای همراهی با هنرمندان رشته های مختلف بوده و با توجه به سابقه دیرین آذربایجان و شهر تبریز در حوزه ادبیات و شعر، تمرکز ویژه ای در رابطه با فعالیتهای این حوزه صورت گرفته است.
وی افزود: مردم شهر تبریز در طول تاریخ کارنامه درخشانی در رابطه با توجه به ادبیات مکتوب و منثور داشته اند و وجود هزاران شاعر و ادیب و سخنور در این شهر نشان از اعتلا و اهمیت ادبیات در تبریز دارد.
وی با تاکید بر بر استمرار تلاشهای سازمان در حوزه شعر، ابراز امیدواری نمود این اقدامات با مشارکت هرچه بیشتر دوست داران ادبیات و فعالان فرهنگی شهر، اثربخشی هر چه بیشتری داشته باشد و بتواند رضایت علاقه مندان به ادبیات و شعر را جلب نماید.
گفتنی است شهر تبریز سابقه ای طولانی در فرهنگ و ادب دارد؛ مجموعه ارزشمند مقبره الشعرا در محل گورستان تاریخی به همین نام، امروزه پذیرای بیش از چهارصد شاعر از سراسر نقاط ایران زمین است. همچنین بازوی اجرایی خدمات فرهنگی خانواده بزرگ شهرداری تبریز، در عصر معاصر نیز فعالیتهای ارزشمندی در راستای تعالی و غنای نشست ها و جلسات ادبی و تمرکز بر نسل جوان هنرمندان با نگاهی به پیشینه غنی منطقه داشته است.


مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز