چهارشنبه 27 شهريور 1398 _
 لینک های مرتبط

 
 
 

 
 
  جستجو
 
تاریخ : پنجشنبه 23 اسفند 1397     |     کد : 5245

درختان، اشعار زمین هستند

استاد برجسته ادبیات و «نباتی» شناس شهیر تبریز، کاشت درخت را گوش سپردن به موسیقی جهان و درخت را همچون شعر زمین توصیف نمود.

به گزارش روابط عمومی، استاد خسرو سرتیپی در ویژه برنامه نهال هنر که به مناسبت هفته درختکاری میزبان هنرمندان شهر تبریز بود، گفت: توجه به طبیعت همواره در زندگی ما جای داشته و ما از دوران بسیار دور آموخته ایم به درخت احترام بگذاریم که درختان، همچون شعری جاری در روح زمین است.
وی برگزاری برنامه ای با حضور هنرمندان شهر را نشان دهنده ارتباط تنگاتنگ هنر و زندگی معرفی کرد و افزود: هنرمندان جایگاه خاصی در زندگی مردم شهر دارند و از این رو، بسیار شایسته است که در اقدامات ارزشمندی مانند کاشت نهال پیشگام باشند.
سرتیپی، کاشتن نهال میوه را توجه به اقلیم بومی منطقه و یادآور خاطرات سالهای دور دانست و ابراز امیدواری نمود برگ و بار درختانی که به همت هنرمندان شهر در آستانه بهار در دل زمین نشسته، همواره پربرکت و سایه افکن باشد.
گفتنی است در ویژه برنامه نهال هنر، که با حضور گسترده هنرمندان رشته های مختلف هنری شهر برگزار شد، دهها اصله نهال میوه در قالب مجموعه «گذر هنر» به ابتکار سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز و با همیاری فرهنگسرای بزرگ الغدیر و شهرداری منطقه 4 در محوطه فرهنگسرای الغدیر اجرا و در خاتمه، بخشی از محوطه به باغ و گذر هنر تبریز تبدیل شد.
ویژه برنامه نهال هنر، با همراهی نام آوران، پیشکسوتان و هنرمندانی از رشته های نمایش، سینما، موسیقی، دفاع مقدس، هنرهای سنتی، صنایع دستی، ورزش، تجسمی، خوشنویسی، عکس، ادبیات، شعر، رسانه و فعالیتهای اجتماعی به عنوان برنامه ای ماندگار در تاریخ شهر تبریز ماندگار شد.


مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز