چهارشنبه 27 شهريور 1398 _
 لینک های مرتبط

 
 
 

 
 
  جستجو
 
تاریخ : چهارشنبه 7 آذر 1397     |     کد : 5085

آغاز نمایش «خ میم» با حضور مدیرعامل سازمان فرهنگی و هنری

با حضور مدیرعامل سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز و خانواده زنده‌یاد «آتنا اصلانی» (کودک پارس‌آبادی)، زنگ آغاز نمایش «خ میم» به صدا درآمد.

 به گزارش روابط‌عمومی سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز، میکائیل نظری، در مراسم آغازین این نمایش، خاطرنشان کرد: اصحاب فرهنگ و هنر، همه عضو یک خانواده هستند و خوشحالم که هنر وارد خانه ها شده است.
وی با بیان این‌که زبان هنر می تواند به معضلات اجتماعی بپردازد و در کاهش اين معضلات تاثير گذارد، اظهار داشت: اصلاح مسائل اجتماعی، در گرو پیشگیری و آموزش است؛ اگر بتوانیم در این حوزه تاثیرگذار باشیم، قطعاً شاهد پیامدهای دردناک خشنونت و بزه نخواهیم بود.
مدیرعامل سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز، با اشاره  به لزوم فرهنگ سازی، از اهالی فرهنگ و رسانه خواست  به اين معقوله بيش از قبل بپردازند و به فراگیر کردن رویداد های فرهنگی و هنری  اهتمام ورزند.
در ادامه این مراسم، میرمیلاد مهدی‌زاده، كارگردان اثر، با بیان اینکه امیدوار است این نمایش سهمی كوچك، در قبال خشونت علیه زنان و کودکان داشته باشد، جهانی پراز صلح و دوستی  برای همگان  آرزو کرد.
زنگ آغاز نمایش «خ میم» به نویسندگی و کارگردانی میرمیلاد مهدی زاده،  توسط خانواده «زنده‌یاد آتنا اصلانی» و با حضور هیئت رئیسه انجمن هنرهای  نمایشی  استان آذربایجان‌شرقی و جمعی از پیشکسوتان و اهالی هنر  به صدا در آمد.
آتنا اصلانی، دختر هفت‌ساله پارس‌آبادی بود که ۲۸ خرداد ۱۳۹۶، قربانی یکی از دردناک‌ترین خشونت‌ها شد.
نمایش «خ میم» به نویسندگی و کارگردانی میرمیلاد مهدی زاده و بازی  شاهین کاظم ‌نژاد و کوثر صالحی، هر روز ساعت ۱۸ در سالن استاد صادقی تئاتر شهر پذیرای مخاطبان خواهد بود.


مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز