لینک های مرتبط

 
 
 

 
 
  جستجو
 
تاریخ : دوشنبه 14 آبان 1397     |     کد : 5065

توضیحات روابط‌عمومی سازمان در مورد جلسات فضولی‌خوانی/ استمرار جلسات از سه‌شنبه هفته آینده

پیرو انتشار برخی مطالب خلاف واقع در مورد «نقش سازمان فرهنگی و هنری در تعطیلی مجلس فضولی»، ضمن تکذیب این خبر و اظهار تاسف از رویکرد نامنصفانه برخی از صفحات و شبکه‌های مجازی، موارد ذیل، جهت روشنگری هر چه بیشتر، به اطلاع می‌رسد:* مجموعه فرهنگی و هنری شهرداری، متولی صدور یا لغو مجوز برنامه‌های عمومی نیست.این مجوزها، از سوی مرجع قانونی مشخصی صادر می‌شود. بررسی‌ها نشان می‌دهد، برنامه فضولی‌خوانی تعطیل نشده‌است، بلکه به علت وقفه‌ای در روال قانونی برگزاری، صرفاً اخطاریه‌ای از سوی مرجع قانونی محترم، به مدیر جلسه، ابلاغ شده‌است.

* سازمان فرهنگی و هنری، به منظور حمایت از انجمن‌ها و نشست‌های ادبی، به ویژه انجمن‌های مرتبط با فرهنگ غنی آذربایجان، هماهنگی لازم را برای برگزاری نشست‌ها در تالار اندیشه انجام داد. در حالی که احیای جلسات فضولی‌خوانی، توسط سازمان فرهنگی و با پیگیری‌های مشتاقانه جناب میکائیل نظری، مدیرعامل سازمان بوده، چطور می‌توان تعطیلی این جلسات را به قصور سازمان و مدیرعامل آن نسبت داد؟

* بخش قابل‌توجهی از رویکردهای سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز، به ویژه در ماه‌های گذشته، مربوط به فرهنگ فاخر آذربایجان بوده‌است. دیدار با هنرمندان و شاعران و نشست‌های متنوع ادبی، موید همین امر است. از این رو، ایجاد تقابل بین این سازمان و فرهنگ و هنر آذربایجان، تلاش‌های‌ هدفدار برخی عناصر، برای تخریب وجهه فرهنگی و هنری شهرداری تبریز است. این تلاش‌ها مصداق بارز تشویش اذهان عمومی، و از نظر حقوقی، قابل‌پیگرد قانونی است.

* بار دیگر تاکید می‌شود مجموعه فرهنگی و هنری شهرداری تبریز، مصمم به تقویت و توسعه نشست‌های ادبی است و آمادگی خود را برای ازسرگیری نشست‌های فضولی‌خوانی اعلام می‌کند. در همین راستا، این نوید به عموم اصحاب فرهنگ و ادب، داده می‌شود که به لطف خدا و با همراهی عموم علاقمندان، جلسات فضولی‌خوانی، از سه‌شنبه هفته آینده (22 آبان) پرشورتر از گذشته، در تالار اندیشه ائل‌گلی تداوم خواهد داشت.**روابط‌عمومی سازمان**


مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز