لینک های مرتبط

 
 
 

 
 
  جستجو
 
تاریخ : شنبه 5 آبان 1397     |     کد : 5058

گشایش نمایشگاه اساتید «همدلان فردای هنر آذربایجان» در نگارخانه سازمان

نمایشگاه اساتید پیشکسوت و هنرمندان هنرهای تجسمی با عنوان «همدلان فردای هنر آذربایجان» در نگارخانه سازمان گشایش یافت.

فیروز وهابی‌نژاد، بانی و مجری این رویداد هنری، با بیان این مطلب، افزود:  همان‌طور که از نام این گروه پیدا است برای همدلی هنرمندان و برای فردای هنر که نیاز به همراهی و جهانی شدن دارد در طول یک سال با هفت نمایشگاه توانستیم صداقت مان را در عالم هنر و هنر مندان و بزرگان آذر بایجان ثابت کنیم.
وی با بیان این‌که نمایشگاه هفتم مانند نمایشگاه‌های قبل، در نوع خود بی‌بدیل است، اظهار داشت: این نمایشگاه، به آثار نقاشی پرتره اساتید و بزرگان هنر نقاشی آذربایجان اختصاص دارد و طی آن، هویت هنری هنرمندان  آذربایجانمان مورد توجه قرار گرفته‌است.
وهابی‌نژاد اجرای ورکشاپ توسط اساتید مجرب،  استاد اختیاری و  استاد ظریفی را از ویژگی‌های شاخص این رویداد هنری خواند.
این هنرمند با بیان این‌که قسمت دیگر این نمایشگاه، به نمایش عکس از پرتره اساتید پیشکسوت نقاشی اختصاص داده شده‌است، افزود: مجموعه‌ای از آثار آرشیو استاد گرانقدر و توانای عکاسی پرتره، جناب محمدعلی جدید اسلام و همچنین ورکشاپ عکاسی از بزرگان هنر در نمایشگاه هفتم گردآمده‌است.
 


وهابی‌نژاد ادامه داد: ویژگی دیگر ورکشاپ، تهیه پرتره از اساتید معاصر و متاخر است که درطول نمایشگاه، درمعرض دید علاقه‌مندان و عاشقان هنر قرار خواهد داشت.
این هنرمند، با قدردانی از میکائیل نظری در میزبانی این نمایشگاه کم‌نظیر، اظهار امیدواری کرد، نمایشگاه همدلان، بستر مناسبی برای بهره‌مندی از تجارب پیشکسوتان هنری باشد.
به گزارش روابط‌عمومی سازمان، همدلان برگزیده‌ای از آثار فاخر پرتره هنرمندان پیشکسوت نقاشی معاصر و متاخر است که با حضور اساتید پیشکوستان و هنرمندان شاخص هنرهای تجسمی، تا 15 آبان 1397، در خدمت بازدید عمومی است.
علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه کم‌نظیر، می‌توانند از ساعت 15:30 تا 19:30 به گالری سازمان (واقع در چایکنار، پارک مسافر) مراجعه کنند.
 
 


عکس: داود نجفی


مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز