لینک های مرتبط

 
 
 

 
 
  جستجو
 
تاریخ : چهارشنبه 25 مهر 1397     |     کد : 5052

«سُلوان» مجموعه غزل مرتضی طوسی رونمایی و منتشر می‌شود

مجموعه غزل «سُلوان» شامل 42 سروده شاعر جوان تبریزی، همزمان با شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تبریز، رونمایی و منتشر می‌شود.

سلوان، 42 غزل‌سروده مرتضی طوسی است که بیشتر در فضای عاطفی، اجتماعی و رثایی سروده شده و به زودی توسط نشر شانی، منتشر می‌شود.

مرتضی طوسی، متولد1369، فارغ‌التحصیل رشته زبان و ادبیات فارسی  است که در سال‌های اخیر، دبیری و کارشناسی نشست‌های ادبی خط سوم را عهده‌دار بوده‌‌‌ است.

مدیریت انجمن‌های ادبی و همراهی با چهره‌های شاخص حوزه فرهنگی و هنر، نقش تاثیرگذار در تجربه شاعری طوسی داشته‌ است.

زبان سنجیده، آشنایی با اصول ادبی، مطالعه چندین‌ ساله در تاریخ ادبیات به ویژه در حوزه شعر مرثیه ترکی و فارسی، از جمله شاخص‌هایی است که جایگاه ویژه‌ای برای این شاعر جوان در میان هم‌نسلانش، ترسیم کرده‌ است.

سراینده مجموعه سلوان، افتخار شعرخوانی در محضر رهبر معظم انقلاب در نیمه رمضان سال 95 همچنین سرایش شعر آغازین دیدار مردم آذربایجان با معظم‌له را در آستانه سالگرد قیام 29 بهمن سال‌های 94 و 96 در کارنامه ادبی خود دارد.

طوسی، برگزیده جشنواره‌ها و جایزه‌های مختلف ادبی در استان و کشور بوده و اجرای همایش‌های مختلف ملی و بین‌المللی را در حوزه فرهنگ، عهده‌دار بوده‌ است.

مجموعه سلوان، همزمان با شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تبریز، با حضور شاعران و علاقمندان حوزه فرهنگ و هنر رونمایی و عرضه می‌شود.


مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز