لینک های مرتبط

 
 
 

 
 
  جستجو
 
تاریخ : چهارشنبه 25 مهر 1397     |     کد : 5051

دیدار میکائیل نظری با جمعی از مدیران فرهنگی و کارشناسان مناطق شهرداری مشهد مقدس

میکائیل نظری، آموزش‌های شهروندی و ارتقای فرهنگ مطالعه را دو اولویت فرهنگی شهرداری تبریز عنوان کرد و افزود: در ماه‌های اخیر، برنامه‌های حوزه فرهنگ، با تکیه بر رویکردهای مشارکتی و همکاری‌های جمعی، اجرا شده است.

به گزارش روابط‌عمومی، نظری در دیدار با جمعی از مدیران فرهنگی و کارشناسان مناطق شهرداری مشهد مقدس، با بیان این مطلب خاطرنشان کرد:  بخشی از آسیب‌ها و نارسایی‌های زندگی شهروندی امروز، ریشه در کم‌آگاهی و ضعف‌ آموزشی عمومی دارد؛ از این رو، تالیف کتب آموزش شهروندی، اقدام موثری است که با ابتکار شهردار محترم و با همکاری اداره‌کل آموزش‌وپرورش استان، در آموزش‌های فوق‌برنامه بیش از 80 مدرسه تبریز گنجانده شده است.
وی اضافه کرد:این مدارس از آغاز سال تحصیلی جدید، با حضور  180 مربی شهرداری تبریز، به ارائه سرفصل‌های آموزشی در مباحث مختلف خدماتی، ترافیکی و فرهنگی می پردازند.
نظری افزود: علاوه برکتب آموزش شهروندی، سعی کرده‌ایم تا با ایجاد زمینه‌های لازم، فرصت‌های مطالعه را در فضاهای عمومی شهر افزایش دهیم.
وی با اشاره به این‌که  حوزه فرهنگ، ذاتاً حوزه دیربازده‌ای است، اظهار امیدواری کرد، برنامه‌های فرهنگی شهرداری تبریز، در میان‌مدت، نقش تاثیرگذار در بهبود رفتارهای شهروندی داشته باشد.

نظری با تاکید بر این‌که روحیه همدلی و همگرایی ضرورت نخست، برنامه‌های اجرایی است، خاطرنشان کرد: وضعیت اقتصادی امروز، ایجاب می‌کند که دستگاه‌های فرهنگی، با حذف موازی‌کاری‌های رایج، قابلیت‌ها و ظرفیت‌های عملیاتی خود را به اشتراک بگذارند؛ در این صورت، قطعاً شاهد بهبود شاخص‌های کیفیت، تاثیرگذاری و هزینه‌های اجرایی خواهیم بود.
وی با اشاره به پیشینه تاریخی محلات شهر تبریز گفت: روحیه همکاری و تعلق خاطر در محلات اصیل تبریز، یکی از مزیت‌های فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز، برای پیش‌برد اهداف مشارکتی است.
نظری در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به انتخاب تبریز، به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال 2018 میلادی، یادآور شد: متاسفانه «تبریز 2018» علی‌رغم برخی وعده‌ها، بدون پشتیبانی بودجه‌های ملی، به مرحله کنونی رسیده  و بیشترین تکیه‌ آن نیز، به حوزه فرهنگ بوده‌است.
وی تاکید کرد: تجربه «تبریز 2018» نشان داد که رویدادهایی از این قبیل، باید با لحاظ منابع و امکانات واقعی، مدیریت شود، در غیر این صورت، افزایش بی‌رویه انتظارات عمومی، ثمری ندارد.
 گفتنی است در نشست مشترک میکائیل نظری با جمعی از مدیران فرهنگی و کارشناسان مناطق شهرداری مشهد مقدس، تجارب مدیریت شهری تبریز در کاهش آسیب‌های اجتماعی، توسعه آموزش‌های شهروندی، بهره‌گیری از توان بخش خصوصی، ظرفیت‌های تاریخی و فرهنگی محلات و مدیریت برنامه‌های پربار ادبی، مورد بحث قرار گرفت.

در پایان این نشست، طرح حجمی از سقاخانه حرم مطهر رضوی، از سوی نماینده مدیران و کارشناسان فرهنگی مناطق شهرداری مشهد، به میکائیل نظری اهدا شد.

بازدید از گالری مفاخر و بخش‌های مختلف سازمان، بخش دیگری از برنامه بازدید مدیران و کارشناسان فرهنگی شهرداری مشهد بود.


عکس‌ها از داود نجفی


مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز