لینک های مرتبط

 
 
 
 
  جستجو
 
تاریخ : پنجشنبه 18 مرداد 1397     |     کد : 4956

بلواری در تبریز به نام خبرنگار نامگذاری شد

همزمان با روز خبرنگار و سالروز شهادت محمود صارمی، با برگزاری مراسمی در ساختمان خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز آذربایجان شرقی، بلواری در کلانشهر تبریز به نام ' خبرنگار ' نامگذاری شد.

این بلوار در ابتدای ورودی منطقه زعفرانیه و محل نمایندگی خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مرکز تبریز واقع شده است که با پیشنهاد جمعی از خبرنگاران و جامعه مطبوعاتی آذربایجان شرقی و تصویب شورای نامگذاری معابر شورای اسلامی شهر تبریز، تابلوی سازمان ترافیک شهرداری تبریز در محل نصب شد.
سرپرست سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، در مراسم رونمایی از این نامگذاری که در محل خبرگزاری ایرنا برگزار شد، گفت: توسعه فرهنگی وقتی اثربخش است که از یاری و حمایت بخش رسانه ای و فعالان حوزه اطلاع رسانی بهره مند باشد.

میکائیل نظری  افزود: این ضرورتی بی بدیل در تمام جوامع به خصوص در شهر تبریز به عنوان شهری با پیشینه تاریخی ارزشمند است.
 نظری با تاکید بر اینکه توسعه جامعه و اثرگذاری مطلوب هیچ اقدام فرهنگ محوری بدون همیاری رسانه ها و خبرنگاران ممکن نیست، افزود: نقش فعالان رسانه ای از جمله مسئولین و مدیرات نشریات کاغذی و الکترونیک، خبرنگاران، عکاسان خبری و تمامی عوامل رسانه ای در خصوص اقدامات و برنامه های فرهنگی بسیار پررنگ و حساس است و به همین جهت همواره از همراهی و حضور این تلاشگران در عرصه دریافت نظرات و آرا و راهنمایی هایشان استقبال می کنیم.

عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تبریز نیز در این مراسم اظهار داشت: این نامگذاری مطالبه به حق طیفی از خبرنگاران و جامعه مطبوعاتی استان بود که با استقبال مجموعه شورای اسلامی و شهرداری تبریز مواجه شد و امروز به این موضوع افتخار می کنیم.
سعید نیکوخصلت ، شغل خبرنگاری را سخت و سنگین توصیف کرد و گفت: در اهمیت این شغل همین بس که خبرنگار می تواند مشکل ساز و هم مشکل گشای بسیاری از مسایل جامعه باشد.
وی با تاکید بر هوشمندی خبرنگاران در انتشار و تهیه خبر و گزارش های خبری، افزود: خبرنگار باید هوشمندانه مسایل را نگاه کرده، خبر تهیه کند و تحلیل های دقیق ارایه دهد تا مشکلات جامعه و شهر با سرعت بیشتری حل و فصل شود. 


مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز