لینک های مرتبط

 
 
 

 
 
  جستجو
 
تاریخ : سه شنبه 19 تير 1397     |     کد : 4888

سوگواره شهادت صادق آل محمد میزبان عزاداران اهلبیت

سوگواره شهادت صادق آل محمد(ص)، میزبان عزاداران اهلبیت عصمت و طهارت در روز شهادت آن امام همام بود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، این سوگواره که به همت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز در محل فرهنگسرای الغدیر تبریز برگزار شده بود، با اجرای برنامه های مذهبی درمیان استقبال شهروندان تبریزی دنبال شد.

حجت الاسلام و المسلمین احمد حمیدی، معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تبریز در این آیین با تسلیت سالروز شهادت حضرت امام جعفر صادق (ع) گفت: مبارزات حضرت امام جعفر صادق در دوران خفقان هشام، و تربیت بیش از چهارهزار طلبه، یکی از برکت ها و درخشش های حرکت ائمه اطهار در طول تاریخ مبارزات آنها بوده است.

وی افزود: تربیت چهره های ممتازی چون مفضل از درخشش هایی است بی شک تشیع همواره وامدار آنهاست و تلاش های بی مثال حضرت امام جعفر صادق (ع)، به تثبیت و دوام هرچه بهتر معارف شیعی و اسلامی و در اصل کلام حضرت رسول اکرم (ص) منجرشد.

حجت الاسلام باقری، سخنران ویژه مراسم نیز در این سوگواره با تشریح وضعیت سیاسی و اجتماعی دوران حیات حضرت امام صادق (ع) گفت: حضرت امام صادق در دوران هشام بن عبدالملك برای استقرار حکومت اسلامی و الهی تلاش بسیاری کرد و سرانجام در این راه به شهادت رسید.

وی از پرورش طلاب و دانشمندان متعدد برای عمق بخشیدن به آموزه های الهی به عنوان یکی از مهمترین جلوه ها و برکات حیات سیاسی حضرت امام صادق (ع) برشمرد و اظهار داشت: علاوه بر این تشکیلات سازی حضرت امام صادق در پهنه جهان اسلام منجر به گسترش پیام اسلام در گستره جهان اسلام شد و به ارتباط وثیق میان مسلمان با حضرت امام صادق (ع) منجر شد.

حجت الاسلام باقری گفت: حرکت مستمر امامان در طول تاریخ 250 ساله یک حرکت فردی است، با تکنیک های مختلف که توانسته به نشر اندیشه اسلام و تفسیر قرآن و عترت کمک کند.

این ویژه برنامه با اجرای مداحی توسط حاج صمدقلیزاده، مداح اهل بیت عصمت و طهارت و شعر خوانی تنی چنند از شاعران اهل بیت عصمت و طهارت و نیز اجرای تواشیح توسط گروه تواشیح ضحی همراه بود.


مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز