سه شنبه 6 فروردين 1398 _
 
 
 لینک های مرتبط


 
 
 

 
  جستجو
 
تاریخ : شنبه 16 تير 1397     |     کد : 4883

مدیران فرهنگی باید پیشگام کتابخوانی در جامعه باشند

نویسنده برجسته دفاع مقدس گفت: چنین به نظر می رسد که مدیران فرهنگی باید خود پیشگام فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در جامعه باشند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، معصومه سپهری، در مراسم گرامیداشت روز قلم و نشست هم‌اندیشی جمعی از فعالان حوزه کتاب در سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز اظهار داشت: اگر مسئولان و مدیران فرهنگی با کتاب خود را مانوس کنند می توان به ارتقای سطح مطالعه در جامعه امیدوار بود.

وی خاطر نشان کرد: بزرگترین درسی که از کتاب می توان گرفت این است که تغییر و اصلاح خود، می تواند به تغییر اجتماع کمک کند، موضوعی که عموما از آن غافلیم و ز آن فاصله گرفته ایم.

سپهری گفت: انس با کتاب می تواند به همه لحظات ما عمق می بخشد و می تواند در ساختن و اصلاح کمکی شایان کند، چه آنکه بزرگان این حوزه با مانوس ساختن خود با کتاب توانسته اند به همه لحظات خود معنا و عمق بخشند.

وی با ذکر نقل قولی از دکتر محمود نوالی، استاد دانشگاه و پژوهشگر فسلفه گفت: ایشان همواره ما را به تمرین کتاب خوانی و عادت داشتن به این موضوع تشویق می کردند، چون می توان با عادت داشتن به مطالعه از بی خوابی هایی که در سنین بالا گریبان ما را خواهد گرفتف به دور ماند.

این نویسنده سرشناس، با طرح این پرسش که چه زیرساخت هایی برای کتاب در جامعه فراهم است، خاطر نشان کرد: میزان بودجه و هزینه ای که کتاب و موضوعات فرهنگی به خود اختصاص می دهد، بسیار کمتر از حوزه هایی چون ورزش است.

وی اضافه کرد: البته منظور ما این نیست که از این این بخش کاسته شود و در بخش فرهنگ، هزینه شود، مراد ما این است که برای توسعه کتاب و کتابخوانی باید سرمایه گذاری های معقولی کرد و انتظار هم در این خصوص داشت. 


مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز