پنجشنبه 5 ارديبهشت 1398 _
 
 
 لینک های مرتبط

 
 
 
 
  جستجو
 
تاریخ : شنبه 16 تير 1397     |     کد : 4881

نوشتن، مجرای ماندگاری اندیشه در طول زمان

نویسنده برجسته تبریزی، مسیرهای مختلف منتهی به ثبت کلام را مجرای ماندگاری اندیشه در طول تاریخ بشر معرفی نمود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، عبدالمجید نجفی با اشاره به این مفهوم گفت: بازآفرینی واقعیت تلاش هنرمندان برای مقابله با "نیستی" است.
به گفته وی، مرگ به مفهوم نبود زندگی، یکی از چالش های بشر است و "کتاب" تمام قد در مقابل این نیستی، ایستادگی می کند‌.
نجفی با اشاره به اهمیت مطالعه به عنوان یکی از شاخص های اصلی توسعه جوامع، افزود: با بررسی جوامعی که با سرعت راه توسعه و پیشرفت را طی کردند می توانیم به نقش آموزش و مطالعه در این خصوص پی ببریم.
این نویسنده شناخته شده تبریزی، با بیان اینکه در طول تاریخ، فرهنگ تحولات زیادی داشته، گفت: کتابها از بسیاری مراحل بشری به سلامت عبور کرده اند و به همین جهت فکر نمی کنم تئوری مرگ کتاب های کاغذی به حقیقت بپیوندد، با این وجود لازم است برای توسعه فرهنگ مطالعه تلاش کنیم.
وی پیشنهاد داد ستادهای تخصصی و کارگروههای با نشست های ادواری برای بررسی موضوع تشکیل شود، برنامه ریزی اجرایی لحاظ شود و این تصمیمات تخصصی مورد حمایت واقعی و قاطع قرار بگیرد.
نجفی، ایجاد کیوسک های کتابخوانی در نقاط مختلف شهر مانند معابر و پارکها را گامی مهم در سهولت دسترسی به کتاب دانست و گفت: نهادی مانند صدا و سیمای استان باید از این حرکت با تهیه برنامه های جذاب و متنوع حمایت کند زیرا نفع شهر و کشورمان در این تمرکز بر مطالعه است.
وی در خاتمه، تکریم خادمان کتاب با نگاه محله محوری را راهکاری برای جلب مشارکت شهروندان و مردم ساکن در مناطق مختلف شهر دانست.


مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز