لینک های مرتبط


 
 
 

 
  جستجو
 
تاریخ : پنجشنبه 24 خرداد 1397     |     کد : 4818

تبریز نیازمند تفریح و شادمانی بیشتری است

پیشکسوت حوزه رسانه شهر تبریز، تمرکز بر اقداماتی برای ایجاد شادمانی و نشاط در میان اقشار جامعه را ضرورت امروز شهر برشمرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، استاد حبیب چرندابی با بیان این مطلب گفت: با وجود قدمتی بسیار ارزشمند در خصوص فرهنگ و تاریخ شهرمان، امروز به لحاظ تفریح و شادمانی نیازمند انجام اقداماتی بسیار جدی، اثرگذار و گسترده برای اقشار مختلف شهروندان هستیم.

به گفته این فعال حوزه خبر ورزشی، هنرمندان شهر می توانند نقش مهمی در این حوزه داشته باشند در حالیکه امروز می بینیم این قشر در سطح شهر خودمان نمی توانند به بروز و ظهور برسند، اما در شهرهای دیگر به خصوص در پایتخت از ایشان به شایستگی اسقبال می شود.

چرندابی همچنین وجود مدیریت جزیره ای و دور از هم را به خصوص در حوزه فرهنگی مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: عدم تمرکز و هم پوشانی به شدت بر نتیجه و ثمره کارهای فرهنگی اثر می گذارد و مانع تاثیرگذاری آنها می شود.

وی افزود: با وجود اینکه مدیران فعلی به شدت علاقه مند و دلسوز کارشان هستند، اما عوامل متعددی از جمله کمبود بودجه موجب شده کارهای بسیاری نیمه تمام و بی اثر باقی بماند.

چرندابی، عدم وجود پارکها و محوطه های سبز در سطح محلات شهر با وجود وعده مکرر مسئولان را یکی از مواردی دانست که با رفع آن می توانیم شاهد تندرستی بیشتر شهروندان، همچنین کاهش افسردگی در میان اقشار مختلف باشیم.

این فعال کهنه کار رسانه ای، هم پوشانی و همراهی رسانه ها و فعالان فرهنگی را یکی از راهکارهای برون رفت از فضای فعلی برشمرد و افزود: باید بپذیریم زمانه عوض شده و نیازمند بهره گیری از شیوه های نوینی برای همراه نمودن مردم با تحولات هستیم، از این رو همراهی دلسوزانه و مشفقانه اهالی فرهنگ و رسانه می تواند در مجموع به نفع شهر و کشورمان تمام شود.

استاد حبیب چرندابی با ۴۶ سال فعالیت رسانه ای مدون یکی از اسطوره های رسانه استان و کشور به شمار می رود که رسانه هایی چون اطلاعات، دنیای ورزش، ابرار ورزشی، حیدربابا و ایران ورزشی سال های سال قلم زده است.
وی به مدت سه سال مدیرعامل کمپرسورسازی تبریز بود و دو سال نیز به عنوان بازیکن در تیم فوتبال ماشین سازی تبریز توپ زده است. حبیب چرندابی پس از دو سال تغییر رشته داده و به رشته تنیس گرایش پیدا کرد. او در این رشته افتخارات بسیاری داشت و در سال ۵۳ با کسب عنوان قهرمانی شهرستان ها به عنوان یار افتخاری در بازی های آسیایی ۱۹۷۴ تهران به همراه تیم ملی تنیس کشورمان حضور یافت.
او همچنین از سال ۵۵ تا ۶۲ قهرمان تنیس شهر تبریز بوده است.
استاد حبیب چرندابی پس از گذشت ۴۶ سال از عمر فعالیت های رسانه ای اش همچنان به صورت فعال در این عرصه حضور داشته و در رسانه های مختلفی چون ابرار ورزشی، ایران ورزشی و دنیای ورزش می توانید مطالب وی را مطالعه کنید.


مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز