لینک های مرتبط


 
 
 

 
  جستجو
 
تاریخ : سه شنبه 22 خرداد 1397     |     کد : 4814

استعدادهای بالقوه داستانی در بطن تبریز نفس می کشند

نویسنده و محقق شاخص ادبی تبریز، بطن تبریز را سرشار از استعدادهای مسلّم داستانی خواند که آثار درخشانی را در حافظه داستانی تبریز ارائه کرده اند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری  تبریز، صمد رحمانی با اشاره به جایگاه تبریز در حوزه داستان خاطر نشان کرد: تبریز از دیرباز محمل درخشش های ادبی و فرهگی بسیار بوده و به رغم همه کاستی ها توانسته در دوران حاضر نیز به حیات خود ادامه دهد.

وی ادامه داد: این روند در قیاس با سایر استان ها نیز مقامی در خور توجه دارد و آثار ارائه شده توسط نویسندگان و کوشندگان ادبی، همواره حائز ویژگ های ادبی منحصربفرد بوده است.

رحمانی با یادآور شدن برگزاری رخدادهایی چون جشنواره کتاب سال تبریز و جایزه ادبی تبریز، به عنوان رخدادهایی موثر در تشویق نویسندگان و فعالان ادبی یاد کرد و افزود: این دو رخداد فرهنگی توانست در انگیزه بخشی به نویسندگان و اهالی قلم موفق عمل کند و در تولید آثار این حوزه مشوق باشد.

وی استمرار این دو رخداد و نیز توجه به جنبه های جدید کار فرهنگی در حوزه داستان را به عنوان یکی از مطالبات موثر در این حوزه یاد کردو افزود: امیدواریم برنامه ریزی های موثر به این سمت حرکت کند و ثمربخشی آن قابل لمس باشد.

این نویسنده و محقق شاخص ادبی، مسائل اجتماعی، ادبیات پایداری و بازتاب تاریخ و فرهنگی تبریز را از نمودهای برجسته حاضر در متن داستان های نویسندگان تبریزی توصیف کرد و اظهار داشت: می توان با تمرکز بر تولیدات جدید این حوزهف زمینه معرفی بهتر آنها را نیز فراهم کرد.

صمد رحمانی، اثار نویسندگان تبریز را ممنتاز خواند و اظهار داشت: بسیاری از این آثار در رده آثار پرمخاطب ملی شناخته می شوند و حتی برخی از آنها در جایزه های معتبر جهانی، موفق به کسب عناوین برتر می شوند.

وی با طرح این پیشنهاد که می توان زمینه معرفی این آثار را رسانه های مختلف جمعی فراهم کرد خاطر نشان کرد: می توان با برنامه ریزی موثر و کارشناسی شده، زمینه معرفی آن را بین اقشار مختلف اجتماع فراهم نمود.

صمدرحمانی، نویسنده و محقق ادبی است که ضمن تالیف و تحقیق در بیش از 20 اثر داستانی، به عنوان یکی از چهره های شاخص و برجسته حوزه تربیت نسلی از نویسندگان و داستان نویسان در تبریز شناخته می شود. مقاله اخیر وی تحت عنوان «تبریز در رمان ها» عنوان اثری ممتاز بود که در ویژه نامه تبریز 2018 منتشر شد و توجه بسیاری از مخاطبان را به خود جلب کرد. این مقاله که به زبان انگلیسی نیز ارائه شده بود، با استقبال گسترده اهالی نظر همراه شده بود.


مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز