چهارشنبه 29 اسفند 1397 _
 
 
 لینک های مرتبط


 
 
 

 
  جستجو
 
تاریخ : چهارشنبه 26 ارديبهشت 1397     |     کد : 4744

خط سوم به میزبانی سعید بیابانکی و کاظم کاظمی برگزار شد

خط سوم در آستانه ماه مبارک رمضان به میزبانی سعید بیابانکی و محمدکاظم کاظمی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، این نشست عصر چهارشنبه با حضور شاعران جوان و پیشکسوت تبریزی و سرپرست سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز برپا شد و شاعران به شعر خوانی با رویکرد عاشقانه، اجتماعی و طنز به زبان فارسی و ترکی پرداختند.
در این نشست سرپرست سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز ضمن خیرمقدم به شاعران و مهمانان این محفل شاعرانه گفت: شهر تبریز در سالهای اخیر شاهد فاصله میان نخبگان و هنرمندان و فرهنگ دوستان خود است که ضروریست این فاصله ها را برداشته و نخبگان را در کنار هم گردآوریم.
میکاییل نظری از هنرمندان و شاعران خواستار همراهی این سازمان در راستای رسیدن به این مهم شد و اظهار داشت: نوید این را می دهم که با همراهی دوست داران شعر و ادب تبریزی ، چراغ خط سوم پر فروغ تر شده و کاستی ها را به نقطه قوت ها تبدیل کنیم تا خط سوم شاهد روزی باشد که شاعران دیگر شهرها برای چهارشنبه های خط سوم، مهمان تبریز شوند.
سعید بیابانکی از شاعران مطرح پس از انقلاب در قالب کلاسیک فارسی و در حوزه طنز اشعاری دارد.
سعید بیابانکی متولد 4 مهر 1347 در شهرستان خمینی‌شهر استان اصفهان است. بیابانکی شاعری را از سال 1362 آغاز کرد و به تدریج با ورود به انجمن ادبی سروش و انجمن ادبی صائب اصفهان در شاعری پیشرفت کرد.
اولین کتاب شعرش در سال 1369 توسط حوزه هنری منتشر شد. او سال 1372 در رشته کامپیوتر از دانشگاه اصفهان فارغ التحصیل شد. کتاب‌های چاپ شده این شاعر «ردپایی بر برف»، «نیمی از خورشید»، «نه ترنجی، نه اناری»، «نامه‌های کوفی»، «سنگچین»، «یلدا»، «هی شعر تر انگیزد» (مجموعه شعر طنز)، «سکته ملیح»، «چقدر پنجره» (گزیده غزل)، «جامه دران» و «لبخندهای مستند» (نثرهای کوتاه طنز) هستند. او در قالب‌های سنتی و سپید شعرهای زیادی دارد ولی در قالب غزل و چارپاره آثار قابل توجه‌تری خلق کرده و در زمینه شعرهای عاشقانه، آیینی، اجتماعی و طنز نیز آثار مشهوری دارد.
محمدکاظم کاظمی ( زادهٔ ۱۳۴۶، هرات( شاعر و نویسنده افغان است. کاظمی عضو گروه علمی برون‌مرزی فرهنگستان زبان و ادب فارسی است وی در سال ۱۳۹۵ به عنوان دبیر علمی یازدهمین جشنواره شعر فجر انتخاب شد.


مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز