پنجشنبه 5 ارديبهشت 1398 _
 
 
 لینک های مرتبط

 
 
 
 
  جستجو
 
تاریخ : سه شنبه 25 ارديبهشت 1397     |     کد : 4740

عملکرد شاخص سازمان فرهنگی و هنری، خلا فرهنگ شهروندی را جبران کرده‌است

قائم‌مقام شهردار تبریز، با اشاره به نقش سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریزدر ارتقای فرهنگ شهروندی، اظهار داشت: عملکرد شاخص این سازمان در طول سال‌های متمادی، خلا فرهنگ شهروندی را جبران کرده است.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز، رسول موسایی در مراسم معارفه سرپرست سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز، خاطرنشان کرد: سازمان فرهنگی و هنری به عنوان بازوی اجرایی در حوزه فرهنگ، افکار عمومی، رسانه‌ها و عموم شهروندان را با خود همراه ساخته‌است.
وی با اشاره به این‌که انتظارات و توقعات از این سازمان، روز‌به‌روز در حال افزایش است، ادامه داد: نگاه مدیریت شهری این است که حوزه فرهنگی شهرداری، در راستای افزایش مشارکت‌های مردمی، ارتقای فرهنگ شهرنشینی و توسعه آموزش‌های شهروندی حرکت کنند؛ در این صورت، سایر حوزه‌های اجرایی خواهند توانست کیفیت خدمات خود را افزایش و هزینه‌های اجرایی را کاهش دهند.
قائم‌مقام شهردار تبریز، با قدردانی از خدمات چهار سال گذشته حسین آذرنیا، مدیرعامل سابق سازمان فرهنگی و هنری، گفت: برادر پرتلاش، جناب آذرنیا، در سال‌های اخیر، علی‌رغم کاستی‌ها و محدودیت‌های بسیار، با تلاش بی‌وقفه خود، برنامه‌های موثرو جدی را در شهرمان پیگیری کردند.
موسایی با بیان این‌که تغییرات مدیریتی، امری طبیعی در روند خدمتگزاری است، متذکر شد: منابع انسانی، مهم‌ترین سرمایه‌ مدیریت اجرایی شهر است و شهروندان قطعاً قدردان مدیران و خدمتگزاران پرتلاش خواهند بود.
وی اضافه کرد: سرپرست جدید این سازمان، با پشتوانه تجارب دوره‌های مختلف و هکاری بیش‌ازپیش عوامل اجرایی سازمان، مسیر پرتلاش حوزه فرهنگ را ادامه خواهد داد و برای ایشان در این راه آرزوی توفیق داریم.
در ادامه این مراسم، حجت‌الاسلام حمیدی، معاون اجتماعی و فرهنگی شهردار تبریز، با تقدیر از خدمات حسین آذرنیا، گفت: حوزه فرهنگ، بحثی متفاوت از سایر حوزه‌های اجرایی است و بدون نگاه عاشقانه، نمی‌تواند نتیجه‌بخش باشد.
وی اضافه کرد: آقای آذرنیا از چهار سال گذشته، با چنین نگاهی وارد کار شدند و تلاش‌های شبانه‌روزی و خستگی‌ناپذیر ایشان، از یاد نخواهند رفت.
معاون اجتماعی و فرهنگی شهردار تبریز، تاکید کرد: مسیر اصلی‌مان در حوزه فرهنگی شهرداری، باید جلب مشارکت شهروندان و پیگیری آموز‌ش‌های شهروندی باشد؛ این مسیر با تلاش مدیران ادوار مختلف سازمان، به خوبی سپری شده و از این پس باید با انگیزه و امید مضاعف توسط جناب نظری، طی شود.
همچنین، مدیرعامل سابق سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز در این مراسم، با تاکید بر این‌که خدمت باید با در نظر داشتن رضای خدا و تکریم شهروندان باشد، گفت: خدا را شاکرم که با تلاش عوامل خدوم سازمان، همراهی مجموعه‌های مختلف فرهنگی و مشارکت شهروندان عزیز، توفیق خدمت داشته‌ام و از این پس نیز از همکاران سازمان انتظار دارم، با انگیزه مضاعف مدیریت جدید را یاری کنند.
وی خاطرنشان کرد: در شرایطی که وضعیت اقتصادی و آسیب‌های زندگی ماشینی، فشارهای مختلف بر زندگی شهری تحمیل کرده‌است، رسالت سازمان، ایجاد نشاط اجتماعی از طریق برنامه‌های آموزشی و فرهنگی بوده‌است.
آذرنیا متذکر شد: خدمت در سازمان‌های اجرایی، به خصوص مجموعه‌ای با جایگاه سازمان فرهنگی و هنری، قائم‌ به فرد نیست و قطعاً برنامه‌های پیش‌رو، با انسجام هر چه بیشتر تداوم خواهد داشت.
وی همچنین از حمایت‌های معاونت فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز و هیئت‌مدیره سازمان قدردانی کرد.
در خاتمه این مراسم، میکائیل نظری با اعطای حکم شهردار تبریز، به عنوان سرپرست سازمان فرهنگی و هنری معرفی و از تلاش‌های حسین‌ آذرنیا مدیرعامل سابق این سازمان قدردانی شد.مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز