پنجشنبه 5 ارديبهشت 1398 _
 
 
 لینک های مرتبط

 
 
 
 
  جستجو
 
تاریخ : سه شنبه 25 ارديبهشت 1397     |     کد : 4738

برگزاری نشست ادبی خط سوم با حضور دو چهره صاحبنام شعر معاصر

نشست ادبی خط سوم سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز، این هفته با حضور دو چهره صاحبنام شعر معاصر برگزار می‌شود.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز، محمدکاظم کاظمی و سعید بیابانکی، از شاعران تاثیرگذر کشورمان، در نشست چهارشنبه 26 اردیبهشت خط سوم حضور سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز حضور خواهند داشت.
کاظمی و بیابانکی، ضمن شنیدن آثار شاعران، به بیان دیدگاه‌های ادبی و قرائت شعر می‌پردازند.
محمدکاظم کاظمی، شاعر، منتقد و پژوهشگر ادبی، از دو دهه پیش با مثنوی‌های اجتماعی در فضای ادبی کشور شناخته شد. قصه سنگ‌وخشت، کفران و شمشیر و جغرافیا از مجموعه شعرهای این شاعر است که بارها تجدید چاپ شده و استقبال مخاطبان را همراه داشته‌است. نقدهای ادبی و تالیفات آموزشی و پژوهشی کاظمی در حوزه شعر، در ارتقای نگاه ادبی شاعران جوان تاثیرگذار بوده و کوشش‌های علمی‌اش در حوزه بیدل‌شناسی، نقش اساسی درگشایش ابهامات و دشواری‌های این شاعر شاخص سبک هندی داشته است.
سعید بیابانکی، شاعر و طنزپرداز شناخته‌شده کشورمان، دیگر مهمان این هفته نشست ادبی خط سوم است. بیابانکی، در ردیف شاعران نوجوی دو دهه اخیر است. یلدا، باغ دوردست، جامه‌دران، نامه‌های کوفی و سکته ملیح، از آثار مهم این شاعر در گونه‌های مختلف ادبی است. بیابانکی، در سال‌های اخیر، طراحی، کارشناسی و اجرای برنامه‌های مختلف ادبی را از شبکه چهارم سیما عهده‌دار بوده‌است.مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز