لینک های مرتبط

 
 
 

 
 
  جستجو
 
تاریخ : سه شنبه 18 ارديبهشت 1397     |     کد : 4715

فیروزه، پیشرو در برگزاری جشنواره های عکاسی مستند

عکاس شرکت کننده در فیروزه هشتم، جشنواره بین المللی عکس فیروزه را و پیشرو در برگزاری جشنواره هایی به شیوه مستند نگاری در کشور معرفی کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز، نعمت معینی امین جشنواره فیروزه را رخداد مهمی در تاریخ عکاسی کشور دانست و گفت: جشنواره فیروزه با ترویج و تمرکز بر شیوه مستند نگاری سبب جلب توجه بیشتر عکاسان با شاخصه ها و مولفه های این نوع عکاسی شده است و توانسته با توجه به این مولفه ها، سیستم کلاسیک عکاسی را بیش از پیش معرفی کند.
این عکاس سبزواری که در ششمین دوره جشنواره ملی عکس فیروزه نیز مقام دوم چهره شهر را کسب کرده است تبریز را شهری مناسب برای عکاسی دانسته و می گوید: از دید یک عکاس شهر تبریز نمودهای بصری جذابی دارد و مولفه های لازم برای ثبت عکس در این شهر به وفور دیده می شوند.
معینی امین با اشاره به تنوع و گستردگی امکان ثبت تصویر در تبریز افزود: از بافت تاریخی شهر تا هنر و معماری، تیپ شناسی و رفتار همه و همه به نحوی هستند که عکاس می تواند گوهر تبریز را بهتر هویدا کند.
وی ادامه داد: خاطره هر عکاسی بعد از آمدن از شهر تبریز تصاویری است که در لنز دوربین و ذهن خود دارد و گل سر سبد این تصاویر بازار تبریز است.


مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز