پنجمین جشنواره بین المللی نمایش های خیابانی و فضای باز تبریزیم
 
 آرم مجموعه های سازمان


 
  آمار سايت
مهمان : 1788
اعضا عضو سایت : 4
اعضا آنلاین : 4
امروز : 309
ديروز : 1843
ماه : 60919
 
  جستجو
 
تاریخ : پنجشنبه 27 مهر 1396     |     کد : 4150

سفر موسیقی شناس برجسته فرانسوی در آستانه 2018

ژان دورینگ برای دیدار با هنرمند سرشناس موسیقی آذربایجان به تبریز آمد

ژان دوریک موسیقی دان برجسته در حوزه موسیقی شرقی در آستانه رویداد تبریز 2018 برای دیدار با یکی از هنرمندان سرشناس موسیقی آذربایجان به تبریز سفر کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی و هنری؛ وی به همراه چند تن از موسیقی دانان و هنرمندان پس از حضور در تهران به تبریز آمد و با دیدار با هنرمند برجسته آذربایجان" احمد ستاری" و جمعی از هنرجویان موسیقی تبریز ساعاتی را در کنار ایشان بود.
اجرای همزمان با احمد ستاری و نواختن تار توسط ژان دورینگ از دیگر برنامه های دیدار این استاد برجسته و موسیقی شناس شرق با هنرمندان تبریز بوده است.
گفتنی است دورینگ، با بررسی بافت فرهنگی ایران‌زمین و معرفی انواع سازهای ایرانی و فن اجرای آنها به معرفی و تحلیل وجوه نظری و صوری موسیقی ایرانی پرداخته و تأثیرهای عرفان، اساطیر تاریخ و فرهنگ را به طریق علمی و امروزی بر جهانیان نشان داده است.
کتاب «درآمد دوم: آهنگ سازی بر اساس اوزان قدیم و ردیف» و سه کتاب دیگر از دورینگ به نام‌های «روح ن‍غم‍ات: م‍وس‍یقی است‍اد ال‍ه‍ی»، «س‍نت و تحول در م‍وسیقی ایرانی» و «م‍وسیقی و عرفان: سنت شیعی اهل حق» از آثار وی بوده که به فارسی ترجمه و منتشر شده‌اند.


مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز
نوشته شده در   پنجشنبه 27 مهر 1396  ساعت  21   توسط   مدیر سایت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز    تعداد بازدید  93
ویرایش شده در --- ساعت ---- توسط
PDF چاپ ارسال برای دوستان بازگشت
نظرات شما :