لینک های مرتبط


 
 
 

 
  جستجو
 
تاریخ : پنجشنبه 27 مهر 1396     |     کد : 4150

سفر موسیقی شناس برجسته فرانسوی در آستانه 2018

ژان دورینگ برای دیدار با هنرمند سرشناس موسیقی آذربایجان به تبریز آمد

ژان دوریک موسیقی دان برجسته در حوزه موسیقی شرقی در آستانه رویداد تبریز 2018 برای دیدار با یکی از هنرمندان سرشناس موسیقی آذربایجان به تبریز سفر کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی و هنری؛ وی به همراه چند تن از موسیقی دانان و هنرمندان پس از حضور در تهران به تبریز آمد و با دیدار با هنرمند برجسته آذربایجان" احمد ستاری" و جمعی از هنرجویان موسیقی تبریز ساعاتی را در کنار ایشان بود.
اجرای همزمان با احمد ستاری و نواختن تار توسط ژان دورینگ از دیگر برنامه های دیدار این استاد برجسته و موسیقی شناس شرق با هنرمندان تبریز بوده است.
گفتنی است دورینگ، با بررسی بافت فرهنگی ایران‌زمین و معرفی انواع سازهای ایرانی و فن اجرای آنها به معرفی و تحلیل وجوه نظری و صوری موسیقی ایرانی پرداخته و تأثیرهای عرفان، اساطیر تاریخ و فرهنگ را به طریق علمی و امروزی بر جهانیان نشان داده است.
کتاب «درآمد دوم: آهنگ سازی بر اساس اوزان قدیم و ردیف» و سه کتاب دیگر از دورینگ به نام‌های «روح ن‍غم‍ات: م‍وس‍یقی است‍اد ال‍ه‍ی»، «س‍نت و تحول در م‍وسیقی ایرانی» و «م‍وسیقی و عرفان: سنت شیعی اهل حق» از آثار وی بوده که به فارسی ترجمه و منتشر شده‌اند.


مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز
نوشته شده در   پنجشنبه 27 مهر 1396  ساعت  09:38   توسط   مدیر سایت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز    تعداد بازدید  283
ویرایش شده در *** ساعت -- توسط
PDF چاپ بازگشت
نظرات شما :